přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. ledna 2012, 10:11

Vítejte na inovované atletice.cz

Právě jsme spustili inovovanou webovou stránku Českého atletického svazu, která svým uživatelům přináší řadu nových možností.

Pro upgrade webu jsme se rozhodli po čtyřech letech, kdy náš zpravodajský portál doznal zatím posledních, především grafických změn.  Atletika.cz má nyní nejen nový kabát, ale také bude používat propracovanější verzi administračního systému, který o poznání lépe koresponduje s moderními komunikačními prostředky. Tento administrační systém firmy Media Factory získal předloni v soutěži, kterou vypisuje prestižní časopis Computerworld, 1. místo v kategorii „Systémy pro správu obsahu“. Novinky najdete i na naší druhé části webu skládající se z kalendáře, výsledků a statistik. Na této části spolupracujeme s firmou Online system s. r. o. Petra Blažeje, který zajišťuje také měření na závodech a program Atletická kancelář.

Rádi bychom vás upozornili na pozměněnou strukturu stránek. Graficky i z hlediska obsahu jsme stránku uspořádali podle priorit, které jsme získali ze statistik návštěvnosti atletiky.cz. Budeme tedy i nadále fungovat jako zpravodajský atletický server, který vám přináší především informace o českých atletických akcích či o českých atletech.  Nejvíce návštěvníků zajímají především rubriky Aktuality, Zaostřeno na, Výsledky a Statistiky. Všechny najdete i na novém webu a upřednostnili jsme v rámci stránek jejich pozici. Navíc jsme přidali ještě rubriku Krátce, která svou funkčností překoná bývalý běžící řádek, jde v podstatě o stručnou zprávu, ovšem například s možností vložit odkaz. V Krátce vás budeme ve dvou třech větách informovat o novinkách dvojího charakteru: jednak o událostech, ke kterým v tu chvíli budeme chystat rozsáhlejší text pro rubriku Aktuality, jednak o zprávách, ke kterým nebudeme připravovat článek pro Aktuality, přesto půjde o informaci hodnou zveřejnění na webu.

Z novinek v hlavním menu je třeba upozornit na tzv. členskou sekci. Tato část webu je primárně určena pro členy atletického hnutí, jejichž počet se pohybuje okolo 30 tisíc a kteří se sdružují ve více než 250 oddílech a klubech po celé České republice. Protože členskou základnu tvoří rozmanité skupiny se specifickými potřebami, rozčlenili jsme informace do několika sekcí.

V dolní části webu  najdete také odkazy, které jsou z jednotlivých rubrik nejvíce používané a můžete se k nim dostat rychleji rovnou z homepage.

S atletikou zůstáváme také na Facebooku, Twitteru a Youtube, odkazy standardně naleznete v patičce.

Mezi nejnavštěvovanější rubriky webu patří také část výsledků a statistik. I zde jsme připravili některá vylepšení. Ve výsledcích i průběžných tabulkách si budete moci po odkliku na konkrétního atleta přečíst jeho aktuální výkonnost v sezoně. Ve výsledcích jistě oceníte také prohledávání podle disciplín či statistiky závodů.

Pro rychlou orientaci můžete použít mapu serveru. Nabízíme také RSS kanál, pomocí kterého můžete získávat aktuální informace přímo do vašeho počítače. Najdete jej podobně jako odkazy na sociální sítě v patičce webu.

První verzi webových stránek připravil Český atletický svaz v roce 1998, čtenáři se na nich dozvěděli základní informace o svazu, jeho struktuře, historii. Z původně prezentační záležitosti vytvořil ČAS v roce 2002 klasický zpravodajský informační portál s určitými specifiky. Graficky jsme web měnili ještě před čtyřmi lety. Nyní přicházíme s převratnější změnou jak grafickou, tak administrační, v níž reagujeme na současnou situaci v internetových médiích a vývoji médií a komunikace ve společnosti. Snažíme se držet krok s dobou a věříme, že se vám tato změna rychle zažije.

Redakce atletika.cz

Vytisknout