přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. února 2006, 19:01

Nový rekord České republiky v pětiboji!

Denisa Ščerbová ve strhujícím pětiboji zlepšila národní rekord v halovém pětiboji.

V dnešním mezistátním utkání vytvořila Denisa Ščerbová nový český rekord v pětiboji výkonem 4392 bodů. Jednotlivé disciplíny zvládla za 8.49 - 1.79 - 11.04 - 6.38 - 2:18.80.

Překonala tak 10 let starý rekord Heleny Vinařové, jenž měl hodnotu 4366 bodů.

"V průběhu celého závodu jsem se cítila celkem dobře, v kouli jsem si zlepšila osobák o více než metr, na výšce jsem měla ze začátku problémy, ale pak už to šlo," zhodnotila svůj výkon čerstvá česká rekordmanka v pětiboji. "V dálce jsem chtěla skočit víc, myslela jsem, že to bude dál, než 6.38 metru."

Dramatický byl především závěr pětiboje. Ščerbová měla spočítáno, že aby dosáhla na rekord, musela by zaběhnout závěrečnou osmistovku pod 2:20 minut. "Věděla jsem, že to musím zkusit, strašně jsem chtěla," řekla svěřenkyně Aleše Dudy. Ščerbové se nakonec závěrečná osmistovka povedla. Tempo udávala Zuzana Hejnová. "Když jsem viděla, že se časomíra zastavila při doběhu Zuzky na čase kolem 2:11 minuty a já měla ještě co dělat, abych se do cíle dostala, tak jsem si říkala, že je to v pytli," smála se šťastná vítězka, které nakonec naměřili čas 2:18:80 minuty. Skvělý výkon v poslední disciplíně přinesl Ščerbové konečný součet 4392 bodů.

"V letní sezoně ale asi zůstanu u dálky, na víceboj se zatím specializovat nehodlám, problémy by mi dělal především oštěp," prozradila ze svých plánů Ščerbová, která se ještě bude pokoušet o splnění limitu na světový halový šampionát právě v dálce.

Národní rekord vybojovala v pražské hale Otakara Jandery také holandská vícebojařka Karin Ruckstuhlová. Nový holandský rekord má tak od dnešního dne hodnotu 4683 bodů.

Karolína Farská, David Klempíř

Vytisknout