Novoroční skoky v Brně

středa 8. ledna 2003
První sobotu v novém roce uspořádal oddíl Junior AC Brno tradiční Novoroční líšeňské skoky. Bezmála stovka závodníků se utkala v šesti skokanských disciplínách, z nichž dvě – ve skoku do výšky – byly vypsány pro seniorské kategorie.

V líšeňské hale panovala skvělá atmosféra a výsledkem bylo vytvoření rekordů závodu hned ve třech disciplínách. Ozdobou mítinku se stalo suverénní vítězství vítkovického juniora Jaroslava Báby. Svůj úvodní skok v soutěži absolvoval až v okamžiku, kdy všichni jeho soupeři už byli mimo hru. Bába předvedl celkem dva platné pokusy a výkonem 220 cm vyrovnal rekord závodu. Vítkovický skokan se pak pokoušel o překonání juniorského národního rekordu v hale (228 cm), avšak stejně jako při ostravské Silvestrovské laťce třikrát těsně shodil. Druhé a třetí místo ve výšce mužů obsadili závodníci Olympu Praha Jakub Genža a Ondřej Balcar shodným výkonem 207 cm.

V soutěži žen dominovala slovenská výškařka Diana Lázničková se 185 centimetry, což je nejlepší výkon historie závodu, před Kateřinou Korčovou z ACP Brno (183 cm) a třineckou Dagmar Pindurová (178 cm).

V obou žákovských soutěžích ve skoku do dálky se také měnily rekordní tabulky. Postarali se o to závodníci JAC Brno Tomáš Pakosta a Monika Andrlová. Tomáš dosáhl výkonu 567 cm a jeho oddílová kolegyně 487 cm. Do programu Novoročních skoků byly zařazeny také dva závody ve skoku o tyči v mládežnických kategoriích, jichž se zúčastnili pouze domácí atleti. Mezi chlapci zvítězil Martin Joja s 290 cm a soutěž dívek vyhrála Nikola Kartusová, která překonala rovné dva metry.