přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Novinky ze Stromovky

Hala Otakara Jandery prošla několika změnami a slibuje opět o něco kvalitnější úroveň domácích šampionátů, závodů a mítinků pod střechou.

V roce 2008 se v pražské Stromovce uskuteční dvě halová mistrovství ČR. Takzvaný gigant, tedy junioři a dorostenci a též vrchol domácí halové sezony - mistrovství ČR mužů a žen. Kromě toho samozřejmě veřejné závody a mítinky. Na závodníky čekají oproti letošnímu roku tři změny k lepšímu.

"Po loňských rekonstrukcích povrchu, které se ukázaly jako vhodné, jsme pro tyčkaře připravili nové doskočiště nejkvalitnějších parametrů. Konstrukce stojanů u starého byla pro závodníky nebezpečná," vyjmenovává na prvním místě Ladislav Kárský z pražského Olympu. "Také dopadiště na kouli bude nové, resp. projde generální opravou. Hodně se tam kvůli nefunkční přetlakové hale na Strahově trénovalo a je to znát." Poslední změnou jsou nově vybudované šatny. "Kolaudace proběhne ještě letos, šatny budou sloužit atletům v době závodů a tréninků. Konečně jsme se šaten dočkali. Stály tu už před rokem 2002, ale kvůli povodním jsme o ně přišli," uzavírá Kárský.

Rozcvičení před závody bude probíhat v tenisové haly, což se letos osvědčilo. Ve výhledu je realizace lepšího prostředí pro diváky, o kterém se sice již delší dobu mluví, ale které je finančně náročné. A na co že se kromě domácích šampionátů mohou diváci těšit? Druhého února proběhne v hale 3. ročník Grand Prix Olympu, tedy mítinku s mezinárodní účastí. Na programu budou kompletní běhy, z technik chtějí organizátoři stavět hlavně na dálce, tyčce a kouli u mužů, v kategorii žen pak na výšce a na kouli.

Halová sezona však nezačíná až příští rok. Již prvního prosince jsou mezinárodní atletické závody mládeže v bratislavské hale Elán, o týden později se sejdou zájemci o Mikulášskou halu do Stromovky, 15. prosince pak přetlaková hala na Strahově pořádá 32. ročník Vánoční haly žactva.