přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Novinky k Mítinku světových rekordmanů

Dráha v O2 Areně se staví, do Prahy se sjíždějí hvězdy a v prodeji jsou poslední dva tisíce vstupenek.

Jen co skončilo ME ve střelbě, vrhla se do O2 Areny stavěcí četa, aby tentokrát již naostro sestavila z více než 1000 komponentů dráhu pro premiéru hvězdně obsazeného mezinárodního halového mítinku. „Stavba postupuje velice rychle. Od zítřejšího poledne tu budou moci atleti trénovat,“ liboval si ředitel mítinku Jan Železný.

Tři z hvězd se pak přišli na stavbu podívat. „Je tu velmi pružný povrch. Už se těším, až ho budu moci vyzkoušet,“ prohlásila sprinterka Carmelita Jeterová z USA, která na víkendovém mítinku v Birminghamu zaběhla na šedesátce suverénně nejlepší čas sezony  7.11.  Nejbližší soupeřky přitom v tabulkách mají šestisetinový odstup. „Vypadá to dobře, ale upřednostňuji to, abych nejprve něco zaběhl a pak o tom mluvil,“ přidal se překvapivý medailista z Pekingu Ahmed Ismail, který na půlce prohrál pouze s Keňanem Wilfredem Bungeiem. Ten je ostatně ve startovce také, a tak mu může vytáhlý Súdánec porážku oplatit. Třetím a nejméně hovorným návštěvníkem pak byl juniorský světový rekordman a mistr světa na 800 m Abubaker Kaki, který původně pro Prahu ohlásil útok na halový SR na 1000 m. Tentokrát však tak jednoznačný nebyl. „Chci předvést své maximum,“ řekl lídr tabulek s časem 2:16.23, čímž za SR Wilsona Kipketera zaostává o vteřinu a 27 setin.

Přílet dalších hvězd zatím probíhá dle plánu. “Startovní listinu se nám v těch horních patrech daří držet, jak jsme ohlásili,“ prohlásil manažer závodu Alfonz Juck. Několik otazníků však pochopitelně zůstává. Například není jisté, zda poběží nejlepší český překážkář Petr Svoboda, který kvůli zranění vynechal i víkendové HMČR. „To rozhodneme až na poslední chvíli podle toho, jak na tom bude. A teď mi psal Roman Šebrle, že by chtěl startovat v tyčce, kouli a na dvoustovce. Všechno tedy disciplíny v předprogramu,“ doplnil Juck.
Předběžnou podobu startovky si pak můžete prostudovat zde.

Zejména mediální kolotoč kolem Jeleny Isinbajevové pak příznivě zapůsobil i na prodej vstupenek. „Během deseti hodin se jich včera prodala tisícovka a zbývají již poslední dva tisíce lístků do horních pater. Ale i z těch je výborně vidět zejména třeba právě na tyčku,“ prohlásil PR manažer mítinku Karel Tejkal.

Takže kdo ještě chce vidět na vlastní oči jedinečnou halovou atletiku té nejvyšší úrovně poprvé na našem území, neměl by s nákupem vstupenek již příliš otálet. Sežene je na všech portálech SAZKY nebo přes www.sazkaticket.cz.

Více informací o mítinku v ZAOSTŘENO NA...

Adam Pražák

Vytisknout