Nové trati Mattoni Grand Prix kralovali Keňané

pondělí 22. září 2003
Triumfem keňských vytrvalců skončil závod historickým centrem Prahy Mattoni Grand Prix 2003.

Závodníci se v letošním ročníku představili na nové trati, jejíž jeden okruh měřil 5 kilometrů. Ženy tak trať absolvovaly jednou, muži kroužili okolo Staroměstského náměstí v Praze dvakrát. Časem 28:31 získal prvenství Keňan Simon Kiilu Kisinga, o vteřinu za ním zaostal jeho krajan Daniel Rono a nadvládu keňské běžecké školy podtrhl třetím místem Reuben Kibet Chebii (28:43). Nejlepším Evropanem se stal čtvrtý muž celkového pořadí, Slovák Róbert Štefko.

Z domácích zástupců se nejvýrazněji prosadili největší favorité. Tomáš Krutský se jako jediný protlačil do elitní desítky, když výkonem 30:07 obsadil 9. pozici. Jedenáctý skončil Pavel Faschingbauer a čtrnáctý Michael Nejedlý.

Mezi ženami se podařilo obhájit loňský titul maďarské vytrvalkyni Aniko Kalovicsové. Pětikilometrovou trať urazila za 15:40 min. Její krajanka Pappová doběhla druhá, z bronzové příčky se může těšit Polka Syreková. České závodnici Petře Kamínkové o jedinou vteřinu unikla třetí pozice, Jana Biolková skončila sedmá, Jana Bauckmannová devátá.