Nové jméno ženského sprintu

14. ledna 2003, 14:38

Úřadující mistryně světa v běhu na 100 metrů Žanna Pintusevičová-Blocková vstupuje do letošní sezóny už poněkolikáté v kariéře s novým jménem.

Ukrajinská sprinterka se rozhodla od nynějška vystupovat pouze pod jménem jejího druhého manžela ´Block´, po našem tedy Blocková. Atletická veřejnost si už na změny Žannina příjmení zvykla, protože juniorské tituly sbírala ještě jako Žanna Tarnopolskaja, což je její rodné příjmení. Následující změna následovala podle běžného scénáře – Žanna se vdala a přijala příjmení svého manžela. Jméno Pintusevičová bylo zapsáno zlatým písmem například ve výsledkové listině dvoustovky na světovém šampionátu 1997 v Aténách. Pak ale přišel rozvod a následně druhý sňatek a světový sprint se setkal s další změnou ve startovním poli. Tentokrát došlo k rozšíření jména elitní evropské sprinterky na Žanna Pintusevičová-Blocková.

S tímto příjmením, respektive dvěma příjmeními dosáhla Žanna dosud největšího úspěchu své kariéry. Na MS 2001 v kanadském Edmontonu získala v nezapomenutelném souboji s Marion Jonesovou titul mistryně světa v nejkratším sprintu. Letos v Paříži bude tedy obhajovat světové prvenství, už ale jako Žanna Blocková.

Tomáš Klement
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí