přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Nová sportovní kolekce pro český olympijský tým

Na dnešní tiskové konferenci představil ČOV nového partnera pro oblékání olympioniků. Stala se jím česká společnost Alpine Pro, a.s.

„Je to slavnostní okamžik, který ve mně vzbuzuje euforii,“ uvedl předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek. „A není to jen pohled na Prahu, který je odsud krásný (terasa hotelu Intercontinental), ale mám radost, že uvidíme české sportovce oblečené českou firmou,“ zdůraznil Jirásek. „Jsme rádi že pomůžeme firmu uvést až na samotný vrchol. Spolupráce je velmi dynamická, je tu spousta nových nápadů. Mezi inovace patří, že oblečení bude dosažitelné pro širokou sportovní veřejnost, takže i fanoušci budou moct nosit české oblečení. Všichni nápaditě, slušivě a dají tak o sobě vědět,“ popsal Jirásek.


V dresu od Alpine Pro startoval v Pekingu např. Ondřej Synek - foto: ČOV/AP

„Dnešní den je mezníkem pro naši firmu,“ řekl obchodní ředitel společnosti a jeden z jejích zakladatelů Vladislav Fedoš. „Jsme na to velmi hrdí. Celá firma se těší na spolupráci.“
„Na vývoji kolekce se bude podílet komise, v niž budou i zástupci sportovců,“ doplnil Václav Hrbek, ředitel realizace a další ze zakladatelů. Jmenovitě budou v komisi pracovat lyžařka Kateřina Neumannová, veslař Ondřej Synek, krasobruslař Tomáš Verner a parkurová jezdkyně Natálie Roučková. „Připravujeme rovněž kolekci pro fanoušky,“ sdělil dále Hrbek.
„S radostí jsem přijala nabídku podílet se v komisi na přípravě oblečení,“ uvedla Kateřina Neumannová. „Mám s firmou již dobrou roční zkušenost. Neříkám, že bychom jim měli radit se střihem, ale spíš vybírat z variant, které nám nabídnou,“ popsala Neumannová. Za firmu Alpine Pro bude v komisi pracovat hlavní designérka firmy Lucie Kuříková, zástupcem ČOV bude jeho místopředseda pro sport František Dvořák. Chystanou kolekci budou využívat sportovci na zimní i letní olympiádě.
Po podpisu smlouvy si zúčastnění připili na partnerství čajem. Vznik firmy Alpine Pro sahá do roku 1994, kdy spolu začali podnikat Fedoš a Hrbek, spolužáci z Vysoké školy ekonomické. První vlastní kolekci představili o čtyři roky později, v roce 2000 začali expandovat do blízkého zahraničí. Rok poté nahradila společnost s ručením omezeným Alpine Pro původní podnikání fyzické osoby, v  roce 2004 se pak firma přeměnila na akciovku. V současné době působí v 22 zemích světa, distributory má až v Chile nebo Austrálii, dceřinou společnost v Číně. Má kolem 370 zaměstnanců (včetně zahraničních), 18 vlastních prodejen, 46 franšízových, obléká řadu českých sportovců.

Michal Procházka

Vytisknout