Nová jména pro halovou Evropu – Hejnová a Masná

čtvrtek 27. ledna 2011
Zuzana Hejnová v běhu na 400 m a Lenka Masná na dvojnásobné trati pokořily na mítinku v Chemnitz nominační kritéria pro HME. Překážkář Petr Svoboda zlepšil letošňák na 7.55.

Čtvrtá z ME v Barceloně na 400 m př. Zuzana Hejnová se opětovně dokázala prosadit i v hale. Finišmanka bronzové štafety na 4x400 m z HMS v Dauhá zaběhla v individuálním závodě výkon 53.40  a vyhověla tak o rovnou desetinu vteřiny nominačnímu kritériu pro evropský šampionát, který se koná začátkem března v pařížské hale Bercy. „Běželo se mi dobře. Bohužel jsem neměla rovnocenné soupeřky, které by mi pomohly v konci. Ještě nemám dotrénováno po nemoci, a tak doufám, že se příště výrazně zlepším. S limitem jsem ale spokojená, byl to solo závod,“ vzkázala svěřenkyně Martiny Blažkové.

Spolu s ní se do nominace probojovala i další finalistka loňského evropského šampionátu v Barceloně, půlkařka Lenka Masná. Svěřenkyně Jiřího Sequenta finišovala v čase 2:02.99 a k dobru tak měla vzhledem k limitu ČAS více než půl vteřiny. "Časový pořad měl dvacet minut zpoždění, což mě trochu znervózňovalo. Naštěstí byl v závodě pacemaker, který dodržel přesně stanované tempo. Na šestistovce ale naráz málem zastavil a já ho musela  z druhé pozice obíhat. Snažila jsem se udržet vedení až do cíle, ale před šachovnicí mě předstihla Francouzka Marguetová," popsala Masná vývoj svého prvního závodu v sezoně. "Mrzí mě sice porážka, ale s limitem jsem spokojená. Jsem ráda, že se ho podařilo hned zaběhnout, jak jsme plánovali. Teď se mohu soustředit na další závody s klidnou hlavou," doplnila.

Velmi dobře se vedlo i překážkáři Petru Svobodovi, který vylepšil svůj a v současnosti i nejlepší světový výkon této sezony o jednu setinu na 7.55. Druhého v pořadí, jímž byl Američan Jeff Porter, porazil o 11 setin. Další čeští překážkáři skončili už v rozbězích - Martin Mazáč běžel 7.87, Stanislav Sajdok 7.92 a Lucie Škrobáková 8.28.

Na hladké trati dosáhl Jan Veleba času 6.75 v rozběhu a o jednu setinu horšího ve finále, Kateřina Čechová byla také rychlejší v kvalifikaci - 7.41 vs 7.46, Iveta Mazáčová uvízla po výkonu 7.44 v prvním kole.

V tyči skočil Jan Kudlička 540 cm a v běhu na 3000 m byla Marcela Lustigová druhá s výkonem 9:26.07.