přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Nová hvězda na obzoru?

Dvacetiletá chodkyně letos vyhrála titul mistryně ČR v kategorii do 22 let i v kategorii dospělých.

Studentka policejní akademie Lucie Pelantová letos přešla z juniorské desetikilometrové trati na dvojnásobnou a o víkendu si v Poděbradech zlepšila osobní rekord téměř o deset minut na 1:39:19. V pětileté historii ženských chodeckých závodů na 20 km dokázala být rychlejší jen Barbora Dibelková. Lucie Pelantová šla takto dlouhou trať teprve podruhé v životě.

"Rozleželo se mi to s odstupem času v hlavě," říká nový atletický objev. "Jsem ráda, že jsem splnila limit na Světový pohár v chůzi a nebudu se za ním teď muset někde honit." Atletka AC Praha 1890 po víkendovém výkonu v Poděbradech začne více spolupracovat s trenérem Ivo Pitákem. "Zůstávám v našem atletickém oddílu a u trenéra Josefa Průchy," říká Lucie. "S Ivo Pitákem budeme dělat jen některé věci navíc."

Intenzivnější příprava by jí měla pomoci v přípravě právě na květnový Světový pohár, který se půjde ve španělské La Coruni. "Odjíždíme teď na 14 dní na soustředení do Zadova na Šumavě," říká dvojnásobná mistryně republiky. "Ráda bych se na pohár připravila co nejvíce už teď, protože v květnu mě čeká zápočtový týden." Ve škole nicméně chodkyni vycházejí vstříc a zařídili jí individuální studijní plán.

Mohla by na Světovém poháru splnit nominační limit do Göteborgu? "To opravdu nevím, musela bych svůj čas stlačit ještě o šest minut," usmívá se Lucie. "Když to nevyjde, nic se neděje, jsem na začátku cesty."

O sportovním nadšení mladé studentky svědčí i to, že se věnuje mimo jiné duatlonu a má za sebou ve dvaceti letech i maratonský závod v čase 3:10:10. "Je to opravdu talent," domnívá se šéftrenér ČAS Václav Fišer. "Příští rok se v Debrecínu koná mistrovství Evropy dvaadvacítek. Dokáži si reálně představit, že Lucka přiveze některou z medailí."

David Klempíř

Vytisknout