přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. března 2003, 14:46

Nominace na halové MS v Birminghamu

V pondělí 3. března se v hotelu Coubertin uskutečnila tisková konference ČAS zaměřená na halové mistrovství světa v Birminghamu.

Tiskovou konferenci vedli předseda ČAS Karel Pilný, ředitel ČAS František Fojt a šéftrenér ČAS Václav Fišer. Ten oznámil konečnou nominaci českých atletů pro HMS, ve které figuruje devět reprezentantů a vícebojař Tomáš Dvořák. Ten ještě bude na definitivní potvrzení své účasti v Birminghamu čekat. Generální sekretář IAAF István Gyulai potvrdil, že nominace sedmibojařů bude uzavřena v úterý 4. března ve 24 hodin.
„Tomáš Dvořák má dobrou šanci,“ znělo Gyulaiovo vyjádření k účasti Dvořáka na halovém MS. Optimismus sdílí také ředitel ČAS František Fojt: „Myslím, že pravděpodobnost, že by Tomáš Dvořák v Birminghamu nestartoval, je velice malá.“ Šéftrenér ČAS Václav Fišer vkládá právě do sedmiboje největší naděje české výpravy. „Vícebojaři by měli patřit k našim oporám. Na mistrovství republiky v Bratislavě Tomáš Dvořák potvrdil vzestup formy,“ uvádí Fišer a dodává: „Stabilní výkonnost v letošní sezoně mají tyčkař Ptáček a výškař Bába."

Nominace českých atletů na HMS, Birmingham 14.–16. 3. 2003:

MUŽI
800 m
- Roman Oravec
1500 m - Michal Šneberger
Výška - Jaroslav Bába
Výška - Tomáš Janků
Tyč - Adam Ptáček
Tyč - Štěpán Janáček
Sedmiboj - Roman Šebrle
Sedmiboj – Tomáš Dvořák

ŽENY
Výška - Iva Straková
Tyč - Pavla Hamáčková 

Tomáš Klement

Vytisknout