Nominace českých výběrů na Evropský pohár
Aktuality
Výbor ČAS dnes schválil nominace České republiky na SPAR Evropský pohár mužů a 1. ligu Evropského poháru žen.
Mužský celek se po loňském postupu do elitní evropské skupiny utká se sedmi nejlepšími týmy starého kontinentu ve Florencii. Česká reprezentace žen odcestuje do švédského Gävle, kde bude obhajovat čtvrtou pozici z loňského ročníku. Obě soutěže se budou konat tento víkend.
V družstvu mužů nechybí olympijský vítěz Roman Šebrle, který za národní tým nastoupí v soutěži dálkařů. "Papírově to vypadá na poslední místo," vyčetl ze statistik sestavených podle loňských tabulek šéftrenér ČAS Václav Fišer, "ale budeme se snažit se od této statistiky odpoutat." Ženský celek ve druhé nejvyšší soutěži by se podle všeho měl pohybovat v klidném středu. "Opět na základě statistik to vypadá na dva favority, Španělsko a Maďarsko, kteří odskočí. Naše děvčata by měla bojovat o třetí až páté místo," předpokládá Fišer.
KONEČNÁ NOMINACE NA SPAR EP (MUŽI)
18.–19. 6. 2005 Florencie (Itálie)
100 m – Vojtík Jiří
200 m – Vojtík Jiří
400 m – Bláha Karel
800 m – Růža Jaroslav
1500 m – Janoušek Václav
3000 m – Šneberger Michal
5000 m – Kreisinger Jan
110 m př. – Sajdok Stanislav
400 m př. – Mužík Jiří
3000 m př. – Zouhar František
Výška – Ton Svatoslav
Tyč – Ptáček Adam
Dálka – Šebrle Roman
Trojskok – Cholenský Tomáš
Koule – Stehlík Petr
Disk – Malina Libor
Kladivo – Melich Lukáš
Oštěp – Bělunek Petr
4x100 m – Stokláska Jan, Knebl Tomáš, Götz Rudolf, Zachoval Radek
4x400 m – Mužík Jiří, Vojtík Jiří, Bláha Karel, Götz Rudolf, Uhlík Michal
Náhradník: Bartůňek Vladimír (běhy)
Nominaci včetně nominačních výkonů a osobních rekordů naleznete zde.
KONEČNÁ NOMINACE NA 1. LIGU EP (ŽENY)
18.–19. 6. 2005 Gävle (Švédsko)
100 m – Košková Tereza
200 m – Klapáčová Štěpánka
400 m – Hejnová Zuzana
800 m – Lochmanová Petra
1500 m – Formanová Lenka
3000 m – Slavíková Eva
5000 m – Kamínková Petra
100 m př. – Martincová Lucie
400 m př. – Rücklová Alena
3000 m př. – Kuncová Barbora
Výška – Straková Iva
Tyč – Hamáčková Pavla
Dálka – Ščerbová Denisa
Trojskok – Darmovzalová Martina
Koule – Kárníková Jana
Disk – Cechlová Věra
Kladivo – Vrbenská Lucie
Oštěp – Špotáková Barbora
4x100 m – Ostravská Lenka, Klapáčová Štěpánka, Ščerbová Denisa, Košková Tereza, Hřivnová Pavla
4x400 m – Polívková Jana, Mráčková Veronika, Hejnová Zuzana, Rücklová Alena
Náhradnice: Seidlová Petra (překážky, sprinty), Lustigová Marcela (běhy)
Nominaci včetně nominačních výkonů a osobních rekordů naleznete zde.
V družstvu mužů nechybí olympijský vítěz Roman Šebrle, který za národní tým nastoupí v soutěži dálkařů. "Papírově to vypadá na poslední místo," vyčetl ze statistik sestavených podle loňských tabulek šéftrenér ČAS Václav Fišer, "ale budeme se snažit se od této statistiky odpoutat." Ženský celek ve druhé nejvyšší soutěži by se podle všeho měl pohybovat v klidném středu. "Opět na základě statistik to vypadá na dva favority, Španělsko a Maďarsko, kteří odskočí. Naše děvčata by měla bojovat o třetí až páté místo," předpokládá Fišer.
KONEČNÁ NOMINACE NA SPAR EP (MUŽI)
18.–19. 6. 2005 Florencie (Itálie)
100 m – Vojtík Jiří
200 m – Vojtík Jiří
400 m – Bláha Karel
800 m – Růža Jaroslav
1500 m – Janoušek Václav
3000 m – Šneberger Michal
5000 m – Kreisinger Jan
110 m př. – Sajdok Stanislav
400 m př. – Mužík Jiří
3000 m př. – Zouhar František
Výška – Ton Svatoslav
Tyč – Ptáček Adam
Dálka – Šebrle Roman
Trojskok – Cholenský Tomáš
Koule – Stehlík Petr
Disk – Malina Libor
Kladivo – Melich Lukáš
Oštěp – Bělunek Petr
4x100 m – Stokláska Jan, Knebl Tomáš, Götz Rudolf, Zachoval Radek
4x400 m – Mužík Jiří, Vojtík Jiří, Bláha Karel, Götz Rudolf, Uhlík Michal
Náhradník: Bartůňek Vladimír (běhy)
Nominaci včetně nominačních výkonů a osobních rekordů naleznete zde.
KONEČNÁ NOMINACE NA 1. LIGU EP (ŽENY)
18.–19. 6. 2005 Gävle (Švédsko)
100 m – Košková Tereza
200 m – Klapáčová Štěpánka
400 m – Hejnová Zuzana
800 m – Lochmanová Petra
1500 m – Formanová Lenka
3000 m – Slavíková Eva
5000 m – Kamínková Petra
100 m př. – Martincová Lucie
400 m př. – Rücklová Alena
3000 m př. – Kuncová Barbora
Výška – Straková Iva
Tyč – Hamáčková Pavla
Dálka – Ščerbová Denisa
Trojskok – Darmovzalová Martina
Koule – Kárníková Jana
Disk – Cechlová Věra
Kladivo – Vrbenská Lucie
Oštěp – Špotáková Barbora
4x100 m – Ostravská Lenka, Klapáčová Štěpánka, Ščerbová Denisa, Košková Tereza, Hřivnová Pavla
4x400 m – Polívková Jana, Mráčková Veronika, Hejnová Zuzana, Rücklová Alena
Náhradnice: Seidlová Petra (překážky, sprinty), Lustigová Marcela (běhy)
Nominaci včetně nominačních výkonů a osobních rekordů naleznete zde.