Noční Praze vládli Keňané, z českých závodníků nejlepší Kamínková a Kocourek

sobota 10. září 2011
Letošní Mattoni Grand Prix v potemnělých pražských ulicích, jež byla posledním dílem letošního seriálu PIM, vyhrál na desetikilometrové trati Keňan Limo, ženám určenou pětku ovládla jeho krajanka Ngetich-Keronová.

Notně zakroucenou trať Metro běhu, při němž běžci několikráte křižovali Staroměstské náměstí a přilehlé okolí, zvládl Philemon Kimeli Limo podle zatím neoficiálních výsledků v rekordu závodu 27:34 a přesně o minutu porazil druhého v cíli, jímž byl jeho krajan Henry Chirchir. Kompletnímu keňskému obsazení stupňů vítězů zabránil Etiopan Adugna Tekele, jenž po výkonu 28:56 porazil o dvě vteřiny Gadengoie Loitarengu.

Z českých borců dorazil do cíle jako první běžec  AK Kroměříž Milan Kocourek, za výkon 29:45 mu patří osmá příčka. Jeho oddílový Kolega Jan Kreisinger ho následoval na 13. Místě s více než minutovým odstupem (30:59), o 13 vteřin později ho následoval Jiří Homoláč z Univerzity Brno.

Adidas běh pro ženy na 5 km se stal kořistí Keňanky Priscah Jepleting Ngetich-Cheronové, dokončila jej v čase 15:32. Druhá byla o 19 sekund zpět Etiopanka  Tadelech Bekeleová, třetí další Keňanka Tabitha Gichia Wambuiová.

České vlaječky se poskládaly od osmého místa dále, přičemž ta ve výsledkové listině nejvýše položená patří Petře Kamínkové z AK Olomouc, která se na trati zdržela sekundu přes 17 minut. Těsně ji následovaly specialistka na stýpl Marcela Lustigová z USK Praha (17:05), a Monika Preibischová z AC Mariánské Lázně (17:06). Dvanáctá byla Květa Pecková (Sokol Plzeň Petřín), se sedmivteřinovým odstupem přibyla do cíle v čase 17:32 úspěšná juniorská chodkyně Anežka Drahotová. Její sestra Eliška byla sedmnáctá.