přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Nizozemci vyšlou do Prahy silnou sestavu

Nizozemský atletický svaz exkluzivně už dnes poskytl sestavu vícebojařů, kteří se zúčastní mezistátního utkání ČR-Francie-Nizozemí-Španělsko-Velká Británie.

Pokud se na sestavě nic nezmění, tak do haly Otakara Jandery v pražské Stromovce přijedou Chiel Warners, Eugene Martineau, Joost van Bennekom a Ronald Huethorst. Ženské kvarteto budou tvořit Karin Ruckstuhlová, Laurien Hoosová, Bregje Crollaová a Remona Fransenová.

Sedmadvacetiletý Chiel Warners skončil loni na halovém mistrovství Evropy na čtvrtém místě se ziskem 6050 bodů a jeho maximum z loňského roku je ještě o pět bodů vyšší. Warners drží holandský rekord v sedmiboji výkonem 6071 bodů z roku 1999. Závody na dráze jdou nizozemskému reprezentantovi také dobře. Zkušenosti nasbíral v olympijských Aténách, kde dokončil desetiboj jako pátý a zapsal si 8343 bodů. Loni se mu nejlépe dařilo v Götzisu, kde dosáhl na 7836 bodů.
     Eugene Martineau je pětadvacetiletý vícebojař černé pleti a na mezistátním utkání se s ním naši reprezentanti potkali v roce 2004, kdy skončil třetí s 5598 body. Martineau reprezentoval svoji vlast na OH v Aténách, ale po propadáku v koulařském sektoru se ale jeho sen rozplynul a mladý sportovec již nenašel ztracenou koncentraci. Loni si však vyrůstající talent vytvořil na halovém mistrovství v Madridu osobák výkonem 5766 a obsadil osmé místo. V Götzisu vybojoval 8114 bodů. Na MS v Helsinkách nedokončil.
     Joost van Bennekom oslavil 18. ledna 25 let. Loni získal na mezistátním utkání v Francii bronzovou medaili, když si vytvořil osobní rekord 5672 bodů.
     Ronald Huethorst je nejmladší člen nizozemské výpravy, narodil se v roce 1982. V roce 2005 si udělal nejlepší výkon v desetiboji 2. července v Jyväskylä, když ve Finsku získal 7356 bodů a v závodě, ve kterém vyhrál Tomáš Dvořák, obsadil 11. pozici.

Karin Ruskstuhlová vyhrála pětiboj v mezistátním utkání v roce 2004. V Madridu skončila na nevděčném čtvrtém místě, ale v Maďarsku vybojovala národní rekord v pětiboji, tj. 4640 bodů. Účastnice olympijských her 2004 loni venku dokázala udělat 6318 bodů. Povedlo se jí na mítinku v Götzisu.
     Dvaadvacetiletá Laurien Hoosová se loni na evropském šampionátu v Madridu dokázala vypracovat na 10. místo a byl z toho její osobní rekord 4282. Loňské mezistátní utkání vyhrála se ziskem 4264 bodů a nejlepší výsledek venku si přivezla z Erfurtu, kde skončila závod s 6291 body. Závod na MS v Helsinkách nedokončila.
     Bregje Crollaová je devatenáctiletá naděje nizozemského víceboje. Její výkony zatím nejsou na úrovni zkušenějších reprezentantek. V sezoně 2005 se jí nejlépe vedlo v Kaunasu, odkud si odvezla 5554 bodů. Její osobní halový rekord má hodnotu 3776 a je z loňska.
     Čtvrtou reprezentantkou je Remona Fransen, druhá nejmladší vícebojařka v nizozemském týmu. Loni na mezistátním utkání skončila až předposlední s 3519 body.

Nominace České republiky bude oznámena 29. ledna. ČAS bude nominovat jednoho závodníka na základě absolutní výkonnosti v letní sezoně 2005 a tři závodníky na návrh šéftrenéra.

Výpravy dalších zemí budou známy nejdéle 6. února 2006.

Více informací o mezistátním utkání naleznete v sekci Zaostřeno na...

David Klempíř

Vytisknout