přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. května 2011, 20:40

Německá kladivářka Heidlerová je novou světovou rekordmankou

Betty Heidlerová hodila na mítinku v Halle an der Saale 79.42, čímž o jeden metr a 12 centimetrů předčila dosavadní maximum Polky Anity Wlodarczykové z loňského června. Český diskař Bárta přepisoval národní juniorské tabulky.

Sedmaadvacetiletá mistryně světa z Ósaky a úřadující evropská šampionka Betty Heidlerová zlepšovala v soutěži své maximum hned dvakrát. V první sérii přidala po hodu 77.19 k vlastnímu německému rekordu sedm centimetrů, o dvě série později už neodolalo ani maximum globální. „Byli tu fantastičtí diváci, perfektní počasí. Neexistoval jediný důvod, proč by se nemělo házet daleko,“ zhodnotila po soutěži pro leichtathletik.de šťastná rekordmanka, která už pomalu může pomýšlet na zdolání magické osmdesátimetrové hranice.


Heidlerovou znají i diváci Zlaté tretry; foto: www.graf.cz

Kvalitní výkony byly k vidění i v dalších soutěžích, především ze strany domácích borců. Mezi diskaři se mistr světa z Berlína Robert Harting postaral o nejlepší letošní světový výkon 68.99 m, v oštěpu se Christina Obergföllová prezentovala solidními 64.53 m. V koulařském sektoru předčil domácí borce Kanaďan Dylan Armstrong vrhem 21.54 m.

Neztratili se ani Češi. Jarmila Klimešová byla po výkonu 58.07 čtvrtá, v juniorské kategorii se blýskl diskař Marek Bárta novým národním rekordem, když po výkonu 60.68 ze druhé série překonal 19 let staré maximum svého jmenovce Bílka o téměř 2.5 metru.

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout