přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. června 2004, 10:10

Nejvyšší domácí soutěž se o víkendu stěhuje na Strahov

Dějištěm druhého kola Česká spořitelna atletické extraligy bude v sobotu 5. června stadion Evžena Rošického v Praze na Strahově.

Prvenství v úvodním dílu soutěže v Kladně před dvěma týdny vybojovali muži pražské Dukly a ženy USK Praha. Oba celky uplynulý víkend úspěšně bojovali v Poháru mistrů evropských zemí v Moskvě, Dukla si druhým místem vylepšila loňský výsledek o jednu příčku a USK Praha skončily páté a v soutěži se udržely. Po úspěšných závodech na kladenském stadionu Sletiště lze i na Strahově v konkurenci špičkových domácích atletů i řady polských a slovenských závodníků očekávat útok na plnění nebo potvrzování limitů na olympijské hry.

Sestava Dukly Praha bude pro druhý díl extraligy okleštěna na 16 závodníků. Některé disciplíny, například štafetu 4x400 m, disk nebo 1500 m, osmačtyřicetinásobný mistr vůbec neobsadí. Několik atletů armádního celku absolvuje o víkendu start na zahraničních mítincích, řady Dukly se bohužel potýkají také se zraněními. Kostru družstva v sobotu na Strahově budou tvořit výškaři
Tomáš Janků a Svatoslav Ton, čtvrtkaři Karel Bláha a Radek Zachoval, překážkář Stanislav Sajdok, kladivář Lukáš Melich či Michal Šneberger v závodě na 800 metrů. „Obávám se, že v tomto složení se nám kolo na Strahově vyhrát nepodaří,“ přiznal šéftrenér Dukly Radomil Skoumal, „závodníci jsou sice kvalitní, ale budeme mít málo startů. Jestliže všichni budou bodovat podle papírových předpokladů, měli bychom přesto útočit na nejvyšší příčky. Každopádně budu spokojen, když soutěž vyhrajeme celkově.“

Také ženy USK Praha se musejí obejít bez tradičních opor, Ludmily Formanové, Zuzany Hlavoňové
nebo Andrey Šuldesové, která v Kladně zvítězila na 800 m. S neúplnou sestavou to nebude jednoduché. Družstvo Brna se snaží a bude zle dotírat,“ tuší trenérka USK Praha Jana Šmidáková, která může spoléhat hlavně na trojskokanku Šárku Kašpárkovou, překážkářku Lucii Martincovou, sprinterku Hanu Benešovou, tyčkařku Kateřinu Baďurovou a dálkařku Lucii Komrskovou. Miss české atletiky roku 2003 se při pondělních závodech v Edenu zaskvěla osobním rekordem 6.56 m, a splnila tak B-limit pro olympijské hry, k jistotě účasti v Aténách však potřebuje ještě přidat 14 centimetrů.

Na Strahově se při oslabení posledních mistrů ČR v obou kategoriích otevírá cesta za vítězstvím dalším celkům, které už před dvěma týdny v Kladně na Duklu a USK nebezpečně útočily. V mužské kategorii za Pražany zaostalo jen o 9 bodů družstvo Vítkovic, o další tři body zpět skončila Univerzita Brno a bez šancí nebudou ani závodníci TEPO Kladno. Mezi ženami si výborně vedl tým Junioru Brno, třetí místo obsadil Olymp Praha a čtvrté skončily ženy Vítkovic.
Za Olymp Praha v sobotu nastoupí například oštěpařky Nikola Brejchová a Jarmila Klimešová, diskařka Věra Pospíšilová Cechlová či Jiří Vojtík. Na Strahově se mohou těšit také na výškaře Jardu Bábu a dálkařku Denisu Ščerbovou z SSK Vítkovice.

Druhé kolo Česká spořitelna atletické extraligy v Praze na Strahově zahájí  sobotu 5. června v 11.15 hodin soutěž kladivářů.

Informace o 2. kole Česká spořitelna extraligy najdete v Kalendáři v Propozicích.

Tomáš Klement

Vytisknout