přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Největší hvězdy jsou zatím utajené

Podle organizátorů Zlaté tretry čeká na diváky velké překvapení v běhu na 400 m překážek mužů. Zároveň ve čtvrtek oznámili další ze zahraničních sportovců.

Na trati 400 m překážek přibude k Jiřímu Mužíkovi, Michalovi Uhlíkovi a bronzovému medailistovi z MS Japonci Dai Tamuseovi stříbrný muž z olympijských Atén Danny McFarlane z Jamajky. Majitel sedmi medailí z MS a OH má osobní rekord 48.00. Kdo bude však na této trati největším překvapením, to zatím organizátoři říci nechtějí.

Tři bronzové medailistky z mistrovství světa, z nichž každá získala cenný kov na jiném typu šampionátu. To je příslib běhu žen na 3000 metrů. Francouzska Bouchra Ghezielleová získala loni v Helsinkách bronz na trati 1500 metrů a její národní rekord má hodnotu 8:35.41. Polská závodnice Lidia Chojecká je taktéž národní rekordmankou (8:31.69) a letos v Moskvě na halovém šampionátu získala bronzovou medaili. Třetím esem by měla být Keňanka Priscilla Jepletingová. Ta na letošním MS v krosu v japonské Fukuoce obsadila třetí místo a její osobní rekod na tříkilometrové trati má hodnotu 8:41.85. Organizátoři jsou přesvědčeni, že tak letos padne rekord mítinku, který má od roku 1986 hodnotu 9:07.63.

Keňská rekordmanka a bronzová medailistka z Helsinek Cheruto Kiptumová doplní startovní listinu na 3000 m překážek. Kiptumová na loňském MS zaběhla národní rekord v rozběhu a pak jej ve finále vylepšila na 9:26.95. V Ostravě se střetne s již ohlášenou mistryní světa Dorcus Inzikuruovou z Ugandy a s Ruskou Taťánou Petrovovou.

Předsunutou soutěž kladivářů doplní Japonec Kodži Murofuši a vedoucí muž letošních světových tabulek Němec Markus Esser. Ženské kladivo bude bohatší o Rusku Gulfiju Chanafejevovou, která výkonem 75.35 vede letošní světové tabulky. Organizátoři slibují první ženský hod za hranici sedmdesáti metrů na území České republiky.

Do startu Zlaté tretry zbývá 26 dní.

David Klempíř

Vytisknout