přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Největší domácí atletická akce v Kladně

První víkend v červenci se na kladenském Sletišti uskuteční již 36. ročník mistrovství České republiky mužů a žen v atletice. Na startu se objeví téměř celá česká atletická špička.

Domácí šampionát bude probíhat ve dnech 2. – 3. července. Nejlepší čeští atleti budou na kladenském Sletišti bojovat nejen o mistrovské tituly, ale i o limity na mistrovství světa, které se uskuteční v srpnu v Helsinkách. Oba fakty slibují divácky atraktivní podívanou a hodnotné atletické výkony. Na mistrovství České republiky mohou startovat závodníci přihlášení atletickými oddíly, a to ti, kteří splnili účastnické limity vypsané Českým atletickým svazem.
Mistrovství České republiky mužů a žen v atletice se v Kladně uskuteční poprvé v historii. „Přípravy na šampionát jsou v plném proudu, jak z hlediska technicko-organizačního, tak propagačního. Chystáme pro fanoušky i soutěže o vstupenky,“ vysvětluje ředitel závodů Jiří Klesnil a dodává: „lístky na šampionát si diváci nemusejí shánět předem,  budou si je  moci zakoupit na Sletišti v průběhu obou dvou dnů závodu.“ Vstupenky jsou slosovatelné a jejich cena na jeden den je 50 korun. 

Na Sletišti se sejde téměř kompletní atletická špička a fanoušci se mohou těšit na vzájemné souboje v jednotlivých disciplínách. Zajímavé bude například klání ve výškařském sektoru, kde se představí olympijský medailista z Atén Jaroslav Bába společně se Svatoslavem Tonem a Tomášem Janků. Jejich výkony totiž patří mezi světovou špičku a předpokládá se, že se bude skákat vysoko. V ženské výšce se můžeme těšit na Ivu Strakovou, která má sice limit do Helsinek již splněný, ale domácí titul si jistě ujít nenechá.

Desetiboj na domácím šampionátu sice na programu nebude, ale některými individuálními disciplínami projde i světový rekordman a olympijský vítěz Roman Šebrle, stejně jako trojnásobný mistr světa Tomáš Dvořák.

Z vrhačských disciplín bude zajímavý určitě disk žen se čtvrtou z olympiády Věrou Cechlovou Pospíšilovou. Strhnující budou určitě i běžecké disciplíny s překážkáři Jiřím Mužíkem, Štěpánem Tesaříkem či sprinterem Jiřím Vojtíkem a dalšími. Těšit se můžete i na další významné české atlety, například na dálkařku Denisu Ščerbovou, tyčkaře Adama Ptáčka a Štěpána Janáčka či Pavlu Hamáčkovou, trojskokanku Šárku Kašpárkovou, koulaře Petra Stehlíka, mílaře Michala Šnebergera atd..

Věnujte první červencový víkend atletice a přijďte na kladenské Sletiště podpořit české atlety v jejich cestě za mistrovskými tituly a limity na světový šampionát!

Více informací k M ČR mužů a žen na dráze najdete v Zaostřeno na..

 


 

Karolína Farská

Vytisknout