přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Nejsilnější jsou pro Poděbrady ženy

V sobotu 12. dubna se v polabském městě uskuteční tradiční chodecké závody. Slučují v sobě nejen domácí boj o mistrovské tituly a body do soutěží družstev, ale také testují srovnání s evropskýmu družstvy.

Dospělí závodí na 20 km. "Těžko říct, jak si naši povedou, záleží také, s čím přijede konkurence," míní reprezentační trenér chůze Ivo Piták. "Nejsilnější je však družstvo žen, i když by třeba jedna nedošla (do mezistátního utkání se započítávají dva závodníci), se světovou konkurencí se mohou z našich nejlépe srovnávat," doplňuje na adresu trojice v čele s již jistou olympioničkou Schindlerovou, které by měly sekundovat Pelantová a Dibelková. "Mužům by asi lépe vyhovovala padesátka než dvacítka," shrnuje Piták situaci týmu, v němž figuruje trojice čtyřicátníků Holuša, Malysa, Bílek. Právě posledně jmenovaný má již jistotu účasti na OH na 50 km.


Již jistá olympionička Zuzana Schindlerová - foto: J. Čech

Do juniorských týmů byli vybráni Bukáček, Říha a věkem ještě dorostenec Gdula, dívčí "juniorská" trojice je dokonce složena výhradně ze starších žákyň - Havranová, Staňková, Půčková. "Holky budou mít roli vůbec nejtěžší, s konkurencí takřka dospělých žen se nemohou měřit. Za dva, tři roky vše může být vše jinak. Kluci mohou slušně konkurovat," shrnuje Piták naděje mládežnických družstev, které čeká poloviční 10 km trať.

Kompletní nominaci najdete zde.

Michal Procházka

Vytisknout