přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Nejlepší sportovci ASC Dukla

Zítra v podvečer představí ASC Dukla v kině Evropa na pražském Vítězném náměstí své nejlepší sportovce, trenéry a kolektivy za rok 2004.

Na dnešní tiskové konferenci se pochlubili armádní sportovci skvělou bilancí uplynulé sezony. V Aténách měli v osmi sportovních odvětvích 47 zástupců, kteří přivezli téměř 55 olympijských bodů a z osmi českých medailí se podíleli na zisku 4,75 medaile. O jediné české zlato se postaral Roman Šebrle, dlouholetý člen Dukly Praha.

Dále se vytvořili armádní sportovci jeden světový, jeden evropský a devět národních rekordů. Mezi deseti kandidáty na přední umístění v armádní anketě jsou letos i dva atleti - Roman Šebrle a Adam Ptáček. Právě Šebrle byl od r. 2001 vždy v první trojce, ale ani jednou nezvítězil. Letos je však nejvážnějším kandidátem na titul armádního atleta roku. Dukla  nezapomíná ani na své bývalé sportovce. V předprogramu budou zítra oceněni i devadesátiletý František Čapek, olympijský vítěz z Londýna, slavní hokejisté Jiří Holík a Jan Suchý a z atletů také bývalý oštěpař Pavel Jílek a dlouholetý pokladník Dukly Jiří Žára.

ASC Dukla také pokřtilo svůj kalendář na rok 2005, na kterém představuje armádní olympijské vítěze. První fotografie patří Romanu Šebrlemu, premiantovi z Atén.
                                                                                  František Macák