přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Nejlepší šestnáctiletý výškař světa 2005 v Brně

Výrazný polský talent Sylwester Bednarek vyzve české výškařské naděje. V běhu mužů na 5000 m se předvede mistr Evropy v triatlonu Filip Ospalý.

Organizátoři I. ročníku Velké ceny Brna a Jihomoravského kraje oznámili první jména atletů, kteří přijali pozvání a do Brna 6. května přijedou. Zatímco jednání s úřadující světovou rekordmankou v dálce Galinou Čistjakovovou pokračují velmi slibně, svoji  účast na mezinárodním atletickém mítinku již potvrdil nejlepší šestnáctiletý výškař světa 2005, Polák Sylwester Bednarek.

Bednarek v loňském roce ve svých šestnácti letech překonal ve Varšavě laťku ve výšce 2.22 m a v Brně se bude snažit o vylepšení svého maxima. Podpořit ho přijede také další z polských výškařů Emilian Kaszczyk. Ten má v kolonce "osobní rekord" zapsáno 2.28 m.

Další velmi zajímavý souboj slibují organizátoři na trati 5000 metrů mužů. Své kvality s vytrvalci z ČR i ze zahraničí poměří mistr Evropy v triatlonu Filip Ospalý. Ten by měl týden předtím absolvovat Světový pohár v triatlonu, takže do Brna přijede ve velké formě.

Součástí mezinárodního mítinku bude "Světový atletický den 2006", který zaštiťuje IAAF a jenž je zaměřen na mladší kategorie závodníků. Ve sprintu mladších atletů tak budou mít diváci možnost shlédnout souboj mnohonásobné mistryně ČR Kateřiny Čechové a dalších předních českých atletek s rychlými závodnicemi z Ruska a Polska. "Věřím, že to našim holkám pomůže k výborným časům a třeba i limitům na MSJ do Pekingu," doufá ředitel závodu Michael Svoboda.

David Klempíř

Vytisknout