přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Nejlepší čeští atleti se těší do Kladna!

Již za měsíc se na atletickém stadionu v Kladně na Sletišti uskuteční největší domácí atletická akce letošního roku – mistrovství České republiky mužů a žen.

Dvoudenní atletické klání začne v sobotu 2. července ve 13:30 hodin kladivem žen a bude trvat až do neděle 3. července, kdy bude program v odpoledních hodinách završen v 18 hodin štafetami na 4x400 metrů.

Atletičtí fanoušci, kteří se rozhodnou strávit víkend na Sletišti, jistě nebudou litovat. Vstupenky bude možné zakoupit v průběhu obou dvou víkendových dnů přímo u vstupu na Sletiště za 50 korun na každý den. Představí se totiž téměř kompletní domácí atletická špička, mezi níž nebude chybět světový rekordman a olympijský vítěz Roman Šebrle, trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák, mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková, bronzový z olympiády v Aténách výškař Jaroslav Bába, čtvrtá z olympiády v Aténách diskařka Věra Cechlová Pospíšilová a mnoho dalších atletických hvězd. Bojovat budou nejen o mistrovské tituly, ale i o limity na světový šampionát, který se uskuteční v srpnu v Helsinkách.

Kladenské Sletiště bude domácí šampionát hostit poprvé v historii. Prozatím se nejvíce mistrovství republiky uskutečnilo v Praze, a sice 16, druhé místo patří Ostravě, kam se sjeli nejlepší čeští atleti v historii již sedmkrát. V loňském roce se vydařený šampionát konal v Plzni, kam se za dva dny přišlo podívat kolem 10 000 diváků.

Z historie mistrovství ČR vyplývá, že nejstarší rekord domácího šampionátu drží Helena Fibingerová. Legendární koulařka získala zlatou medaili výkonem 21,30 v roce 1976. Nejvíce individuálních titulů má na svém kontě Zdeňka Šilhavá, která se čtyřikrát prosadila mezi diskařkami a osmkrát ve vrhu koulí. V jediné disciplíně kralovala nejčastěji Nikola Tomečková. Celkem dvanáctkrát nenašla přemožitelku v soutěži oštěpařek. Mužským rekordmanem je kladeňák Michael Nejedný s dvanácti tituly ze dvou disciplín- z běhu na 3000 metrů překážek a na 5000 metrů.  Jaké rekordy přinese letošní mistrovství republiky, se dozvíte 2. – 3. července v Kladně na atletickém stadionu na Sletišti. Přijďte povzbudit české atletické hvězdy.

 

Karolína Farská

Vytisknout