Nejlepší český výkon v běhu na 24 hodin

Michaela Dimitriadu vytvořila o víkendu na Světovém a Evropském poháru v běhu na 24 hodiny nejlepší český výkon historie.

V rakouském Wörschachu dokázala jednatřicetiletá vytrvalkyně na kilometrovém okruhu naběhat 205,597 km a vylepšila tak české maximum o více než 20 kilometrů. Svůj osobní rekord si vylepšila o neuvěřitelných 41 km.

Tímto výkonem skončila Dimitriadu v kategorii žen na vynikajícím 9. místě na světě. Výbornou pátou pozici obsadila v hodnocení evropských závodnic, kde se před ní dostaly jen zkušené Rusky.

Vynikajícím zrychlením v závěrečné části závodu dokázala Dimitriadu vytáhnout české družstvo 3. příčku v Evropském poháru. Na bronzovém úspěchu se podílely ještě Martina Judová a Dagmar Hůrková.

V cíli po závodě Michaela Dimitriadu svůj výkon okomentovala: „Dnes jsem si sáhla na samé dno svých sil, před začátkem závodu ani v jeho průběhu jsem s tak velikým zlepšením vůbec nepočítala, ale asi 5 hodin před cílem jsem jako zázrakem ožila a dokázala výrazně zrychlit.“

Nejlepší ženou se stala ruská reprezentantka Ljudmila Kalininová, která uběhla 242,228 km. Nejdelší úsek mezi muži zvládl její krajan Anatolij Kruglikov (268,065). Jednadvacátý v kategorii mužů skončil Vlastimil Dvořáček za 228,321. Celek mužů České republiky obsadil osmé místo ve světovém hodnocení, šesté mezi evropskými družstvy.

Výsledky SP a EP na 24 hodiny naleznete zde.