přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Nejlepší atlet České republiky bude znám již v sobotu

V sobotu 20. listopadu se v pražském hotelu Ambassador uskuteční vyhlašování vítězů již dvaačtyřicátého ročníku ankety Atlet roku.

Stejně jako v loňském roce bude vyhlášeno deset nejlepších atletů České republiky za rok 2004, junior, objev a trenér roku. Do hlasování o nejlepšího atleta roku letos zasáhlo 88 odborníků z řad novinářů, funkcionářů a trenérů. Do desítky nominovaných v letošním ročníku se dostali tito atleti – v abecedním pořádku: výškař Jaroslav Bába, oštěpařka Nikola Brejchová, diskařka Věra Cechlová–Pospíšilová,  diskař Libor Malina, tyčkař Adam Ptáček, běžkyně Anna Pichrtová, vícebojař Roman Šebrle, dálkařka Denisa Ščerbová, výškař Svatoslav Ton a oštěpař Jan Železný.

Letos počtvrté za sebou uvidí příznivci české atletiky slavnostní vyhlášení ankety na televizní obrazovce, premiéru v roli moderátorů pořadu budou mít Veronika Žilková a Martin Stropnický.

Nejlepší čeští atleti budou v průběhu večera obdarováni zlatou cihličkou, na níž je vyryto logo Českého atletického svazu a název – Atlet roku 2004. Cihličku dostane všech třináct vyhlašovaných, přičemž první tři z desítky se mohou těšit na cihličku o hmotnosti jedné trojské unce, zbylí dostanou cihličku o hmotnosti 20ti gramů. Rozměry cihličky jsou 35x22 mm. Příjemný bude pro atlety tedy nejen samotný galavečer, ale jistě i příjezd na něj. Do hotelu Ambassador budou totiž dopraveni v osmimetrových limuzínách.

V průběhu večera vystoupí jako účinkující hvězdy hudebního nebe Karel Gott, Hana Zagorová, Petr Hapka, Jana Kirschner a další. Neméně atraktivní podívanou bude vystoupení hlavních představitelů nového českého muzikálu Tři mušketýři. V ukázce z představení, jehož premiéru pražské Divadlo Broadway uvede pouhé dva dny před vyhlašováním Atleta roku, diváci České televize uvidí „mušketýry“ Josefa Vojtka, Pavola Haberu, Michala Penka a Leška Semelku.

Sledujte vyhlášení nejlepších atletů České republiky za rok 2004 v sobotu 20. listopadu na ČT 1.

Více informací naleznete v sekci ZAOSTŘENO NA...

Karolína Farská

Vytisknout