přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Návrat Šárky Kašpárkové?

Na víkendovém halovém mistrovství ČR si půjde pro zlato a nevylučuje ani starty v lize.

Mistryně světa z Atén 1997 bude startovat tento víkend v pražské Stromovce. Pro národní rekordmanku v trojskoku to bude druhý start v letošní halové sezoně, když v Bratislavě předvedla 13.48 metrů. "Na Slovensku se mi skákalo dobře. Nebýt špatného odrazu, mohlo to být o dvacet centimetrů dál," říká čtyřnásobná účastnice OH.

Šárka Kapárková se přitom se sportovní kariérou rozloučila na podzim. Zdůvodnila to tím, že chce mít více času na dceru Terezku, které jsou 4,5 roku. Nyní se zdá, že Šárku ještě občas skákat uvidíme. "V hale letos už jen to mistrovství. Jdu si to jen zkusit, takže psychicky jsem naprosto v pohodě a v klidu. Budu se soustředit a když vyjdou rozběhy, snad získám zlato," říká obhájkyně loňského titulu.

Na loňském halovém mistrovství ČR vyhrála Kašpárková výkonem 13.93 před Martinou Darmovzalovou, která skočila o 6 centimetrů méně. Letos se tyto dvě utkají znovu a nejspíše jako jediné dvě překonají hranici třinácti metrů. "Uvidíme," říká k tomu Kašpárková. "Bude záležet na rozbězích. Ale že bych ulétla na 14.10 a letěla do Moskvy, toho se opravdu nebojím." 
    
Martina Darmovzalová má letos skočeno 13.60 a vede tabulky právě před Šárkou Kašpárkovou.

O nové mistryni republiky v trojskoku se rozhodne již tuto sobotu zhruba v 17 hodin. O možných startech Šárky Kašpárkové v létě však až později. "Pokud bude ze strany USK zájem, tak v létě nastoupím za ligu a pomůžu oddílu," říká k tomu Šárka.

David Klempíř

Vytisknout