přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. července 2004, 19:04

Národní rekord vynesl Hejnové světové stříbro!

Heroický výkon podala ve finále na 400 m překážek na MS juniorů v Grossetu česká reprezentantka Zuzana Hejnová.Foto: D. Vokáč
Sedmnáctiletá závodnice LIAZu Jablonec přitom po nešťastné semifinálové kolizi s Jamajčankou McGowanovou do finále proklouzla z posledního postupového místa a pro finálový běh jí byla přisouzena poměrně nevýhodná první dráha. Přes tento handicap se úřadující mistryně světa do 17 let a bronzová medailistka z ME juniorů 2003 dokázala probít až k dalšímu fantastickému úspěchu, stříbrné medaili ze světového šampionátu juniorů. Svůj titul vicemistryně světa navíc okořenila překonáním vlastního národního rekordu juniorské kategorie časem 57.44. "Vůbec jsem to nečekala, je to super," radovala se Hejnová bezprostředně po doběhu, "běžet v první dráze jsem se ani nebála, už jsem tam startovala víckrát. Každý ve své dráze musí uběhnout tak jako tak 400 metrů."

Zuzanu Hejnovou ve finále zdolala pouze ruská překážkářka Jekatěrina Kosteckaja, která jí tak vrátila loňskou porážku z finále MS do 17 let v Sherbrooku. Ruska zvítězila v nejlepším světovém čase sezony 55.55. Na šachovnici česká medailistka zkušeně odrazila nápor Jamajčanky Sherene Pinnockové (třetí za 57.54) a Nicole Leachové, která skončila o další 2 setiny zpět.

Po dvou vyčerpávajících dnech se stříbrným vrcholem čeká Zuzku Hejnovou v italském Grossetu zasloužený odpočinek, oslavu medailového úspěchu však naplánovanou nemá: "Nevím, ja to budu slavit, o tom jsem nepřemýšlela. Teď jsem hlavně ráda, že už to mám za sebou. Dneska si odpočinu a pak sebou asi plácnu k moři." Hejnová je ještě jako náhradnice nominována do štafety na 4x400 metrů, která nastoupí do sobotních rozběhů. "Doufám, že holky budou všechny v pořádku a zvládnou to v té nominované sestavě," usmála se úspěšná překážkářka.  

Výsledky finále 400 m překážek juniorek na MSJ 2004:
1. Kosteckaja (Rus.) 55.55
2. Z. Hejnová (ČR) 57.44 - národní juniorský rekord
3. Pinnocková (Jam.) 57.54
4. Leachová (USA) 57.56
5. He Yu (Čína) 58.11
6. Azarovová (Kaz.) 58.41
7. Obedinová (Rus.) 58.63
8. Morosanuová (Rum.) 1:03.10    

Tomáš Klement

Vytisknout

Související články