Napínavé finále týmové soutěže dorostu

středa 1. října 2014
O víkendu se bojovalo o republikové tituly i mezi dorosteneckými družstvy. Pohár pro mistra zůstal pořádající Slávii Praha, v zápolení dívek uspěly atletky Vítkovic. O místa na stupních se zápolilo až do konce soutěží, ba i po něm.

První místo pro Slávisty bylo jasné, získali ho s odstupem zvíce šedesáti bodů, o druhou příčku se však vedl tuhý boj mezi dorostenci VítkovicJablonce nad Nisou. Výsledková listina jim zprvu přisoudila stejný počet bodů a na základě pomocných kritérií byl cennější kov přisouzen týmu ze severu Čech. Teprve následná revize výsledků odhalila nezapočítaný bod ve prospěch Ostraváků a pořadí se tak obrátilo.

V dívčí soutěži se tytéž kluby bily dokonce o stupínek nejvyšší a rozdíl nakonec činil 2,5 b ve prospěch atletek z Vítkovic. Ještě těsnější bitva se však rozhořela o třetí místo mezi Olomoucí a pražskou Duklou. Veselejší byly nakonec Hanačky, které své rivalky předčily o pouhý půlbodík.

Z individualit si zaslouží vypíchnout především jablonečtí závodnici Tereza Vokálová a Josef Egrt, kteří pro své týmy vyválčili tři dílčí prvenství. Vokálová uspěla vedle překážkářské stovky (13.86) a třístovky (43.98) také v dálce (5.94), Egrt dominoval kouli (16.61), disku (50.18) a kladivu (59.45).

Adam Pražák, foto: V. Černý