přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. ledna 2003, 10:15

Naděje na vítězství žen v Cardiffu se ztenčily

Na poslední chvíli došlo ke změnám v nominaci českého národního týmu pro mezistátní vícebojařské pětiutkání v britském Cardiffu.

Polovina původní sestavy ženského družstva kvůli zraněním do Cardiffu neodcestuje. Nedobrovolná absence postihla Barboru Špotákovou a největší oporu reprezentačního týmu Michaelu Hejnovou. Ta byla předběžně přihlášena také na sobotní mítink Jablonecká hala 2003, kde se měla představit ve své parádní disciplíně na 60 m překážek. Termíny Jablonce a Cardiffu se beztak překrývají, a tak by dostal přednost reprezentační start, ale Hejnová nakonec vinou zranění vynechá i ten. Dvaadvacetiletá vícebojařka Olympu Praha má natažený úpon stehenního svalu.


„Není to nic vážného,“
konstatuje Hejnová, „ale připadá mi nezodpovědné do
Cardiffu odjet a kvůli zranění nedokončit.“
 Úplné doléčení zraněného svalu si vyžádá minimálně dva týdny. Své první vícebojařské závody Michaela Hejnová odkládá na třetí únorový víkend, kdy se zúčastní mítinku v estonském Tallinu. Týden poté následuje halové mistrovství republiky v Praze na Strahově. „Vícebojařských závodů bohužel v halové sezoně moc není,“ lituje Hejnová své absence na mezistátním utkání. Michaela Hejnová si v loňské sezoně vylepšila osobní maximum v sedmiboji (6032) i v halovém pětiboji (4212).

Barbora Špotáková má problémy s holení na odrazové noze. Tento handicap ji pochopitelně nejvíc omezuje ve skocích do výšky a do dálky. Česká juniorská rekordmanka nestartovala na mezistátním utkání proti Francii, Nizozemí, Španělsku a Velké Británii ani v loňském roce.

Hejnovou a Špotákovou nahradí vícebojařky, které v sezoně 2002 ještě jako juniorky startovaly právě v tomto mezistátním utkání, konaném ve španělské Zaragoze. Mají tedy již zkušenosti ze závodů na mezinárodní scéně. Jablonecká závodnice Blanka Skřivánková i Petra Šindelářová z AC TJ Jičín si tehdy navíc vytvořily halový osobní rekord. Jejich výkony (3598 Šindelářové a 3548 Skřivánkové) však stačily pouze na 15. a 17. místo. Družstvo vícebojařek ČR obhajuje 4. místo v pětiutkání ČR – Francie – Nizozemí – Španělsko – Velká Británie. Akce se koná 25.-26. ledna v britském Cardiffu.


Nominace reprezentačního týmu ČR pro MU ve vícebojích, 25.-26.1.2003 Cardiff
Číslo u závodníka uvádí jeho maximum v desetiboji či sedmiboji v sezóně 2002.

MUŽI                                                  ŽENY
Poděbradský Jan       7974                    Beránková Šárka        5995
Komenda Tomáš       7582                    Klečková Jana             5609
Zákoucký Vít            7104                    Skřivánková Blanka     5024  
Ryba Jiří                   0                         Šindelářová Petra        4793

 

Tomáš Klement

Vytisknout

Související články