přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Nad Němci zvítězil Rus Gripič, Balner šestý

Proti silné šestici domácích tyčkařů se na skokanském mítinku v Chotěbuzi prosadil Alexandr Gripič. Český zástupce Michal Balner překonal 550 cm.

Včerejší závody v braniborské Chotěbuzi byly určeny tyčkařům a výškařkám, v obou případech i přes kvalitní skokany z Německa soutěže ovládli hosté. V tyči se jako jediný dostal přes 570 centimetrů Alexandr Gripič, čímž si vytvořil halový osobní rekord. Laťku v této výšce zdolal Rus napodruhé, stejně jako předtím 560 cm. Poté si nechal nastavit 583, to by byl Gripičův absolutní rekord (venku má skočeno 575), ale nad úroveň dosavadního lídra letošních tabulek (Lavillenie, 582) se již nedostal.


Michal Balner při MS 2007 v Ósace, foto: www.graf.cz

O pořadí za Rusem na stupních vítězů rozhodovala „čistota“ zápisu, neboť trio tyčkařů překonalo 560 cm. Ital Giuseppe Gibilisco se přes ně přenesl jako jediný napoprvé, předčil tak německé soupeře, třetího Björna Otta a čtvrtého Alexandera Strauba. Také výška o decimetr níže byla maximem pro tři skokany, prostřední z nich, Michal Balner, ji zdolal napotřetí, a z Chotěbuzi si tak odvezl šestou pozici. 550 centimetrů jej posunulo do čela českých tabulek, na limit pro Dauhá bude muset ještě 20 „čísel“ přidat.

Mezi výškařkami se dvojici skokanek z východu podařilo překonat 194 centimetrů. Vítězství patří kazašské Marině Aitovové, která všechny postupné výšky zdolala napoprvé. Její ruskou rivalku Irinu Gordějevovou odsoudila k druhé příčce oprava na 192 cm. Laťka na této úrovni byla maximem pro třetí v pořadí, Němku Meike Krögerovou, Kanaďanka Nicole Forrestrerová se přenesla přes 188 cm.

 

Kompletní pořadí najdete zde, výsledky včetně pokusů zde.

Michal Procházka

Vytisknout