přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Nad Dvořákem se znovu kroutí otazník

Čerstvé novinky z českého tábora před začátkem MS v Ósace. Jak dopadl kongres IAAF?

Potíže s patou, které vícebojař Tomáš Dvořák avizoval už před odletem do Japonska, se znovu ozvaly. „Je to špatné. Včera mi tam ruplo, “ prohlásil o inkriminované části chodidla a netvářil se zrovna optimisticky. Kvůli zranění v podstatě nemůže běhat, potíže mu činí také odrazy. Dnes absolvoval vyšetření u lékaře výpravy. Podstoupil akupresuru, lymfodrenáž, dostal léky proti zánětu a bolesti. „Píchnutí, které Tomáš popisuje, bohužel není moc dobrým znamením. Bylo to v místech, kam dostal injekce kortikoidů, a nezbývá než doufat, že úpon není nikde prasklý. Žádný otok se však zatím neobjevil. Ta bolest navíc není trvalá, ale objevuje se jen při odrazech ze špiček v krajních polohách. Tomáš má zatím absolutní klid, zítra nebo pozítří ho podrobíme zátěžovým testům. Až podle jejich výsledků se rozhodneme, co dál, “ popsal situaci Miloš Barna.

Zbytek reprezentace je až na drobné neduhy v pořádku a kromě chodkyně Barbory Dibelkové, která se připravuje separovaně od výpravy poblíž Tokia, jsou všichni v „atletické vesnici“, tedy v hotelu Rihga Grand. Část výpravy se však ještě vzpamatovává z náročné cesty, po které šestnáctka atletů a doprovodu dorazila do Ósaky nikoliv včera odpoledne, ale až v noci na dnešek. Zárodek asi šestihodinového zpoždění vznikl už na letišti v Praze, ztracený čas pak chyběl při přestupu v Soulu, kde Čechům uletěl přípoj do Japonska.

Vyzkoušet si podmínky, za kterých se bude závodit, přibyl ze svého azylu ve vzdáleném  Sukumi i světový rekordman Roman Šebrle. Společně s Josefem Karasem se chystá zítra startovat na „zahřívacím“ mítinku na hlavním stadionu šampionátu. Soupeře ještě nezná, zájemci z řad závodníků se mohli hlásit do dnešního večera. Na programu je stovka, čtvrtka, 3000 m, dálka, koule a tyč.

Paralelně s přípravou na soutěže probíhal kongres IAAF. Přinesl dílčí, spíše kosmetické změny pravidel, a především volil zastupitelstvo. Staronovým prezidentem Mezinárodní asociace atletických federací se stal jediný kandidát na tuto funkci Lamin Diack, bez protikandidáta byl potvrzen i pokladník Jean Poczobut. Očekávanou bitvu o místopředsednické posty vyhráli Sergej Bubka, Sebastian Coe, Robert Hersh a Dahlan Al-Hamad. 

Výsledky voleb naleznete po kliknutí sem.  

Adam Pražák

Vytisknout