přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Na Zlaté tretře se představí Američan Wariner

Olympijský vítěz v běhu na 400 metrů Američan Jeremy Wariner se v červnu představí v Ostravě na Zlaté tretře. Bude to jeho první evropský mítink v kariéře.

Teprve jednadvacetiletý Jeremy Wariner dokázal na olympijských hrách v Aténách zvítězit ve skvělém čase 44:00 sekundy, což je nejrychlejší čas atletické historie, který zaběhl čtvrtkař bílé pleti. Po olympiádě předčasně opustil vysokou školu a dal se na dráhu profesionálního atleta. Zlatá tretra se tak stane pro Warinera prvním evropským mítinkem v kariéře, neboť ještě v loni na mítincích startovat nemohl.

Wariner je podle organizátorů Zlaté tretry adeptem na překonání rekordu mítinku na trati 400 metrů, který doposud drží Kubánec Alberto Juantorena časem 44.70 z roku 1976. V Americe je považován za objev loňské sezony, v současné době spolupracuje se světovým rekordmanem Michaelem Johnsonem. "Mým cílem pro rok 2005 je atakovat světový rekord mého manažera Michaela Johnsona, pokud se to nepodaří tento rok, budu to zkoušet i dál, myslím, že šanci určitě mám," připustil sebevědomě při tiskové konferenci s americkými novináři Wariner.

Karolína Farská

Vytisknout