přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. května 2004, 14:11

Na Zlaté tretře nebude chybět Dragilová

Zajímavou podívanou chystají organizátoři Zlaté tretry v tyčkařském sektoru. Kromě světové rekordmanky Jeleny Isinbajevové se diváci mohou těšit i na Američku Stacy Dragilovou.

V tyči žen se tak představí kromě Rusky Jeleny Isinbajevové také 17ti násobná světová rekordmanka Stacy Dragilová, ale i další Ruska – Tatiana Polnovová, dosavadní držitelka rekordu mítinku. V loňském roce dokázala na Zlaté tretře pokořit 470 centimetrů, tedy dosud nejlepší výkon na území České republiky v tyči žen.
V trojskoku žen se kromě Rusky Tatiany Lebedevové a Súdánky Yamile Aldamové představí i stříbrná z loňského halového i letního mistrovství světa Francoise Mbangová z Kamerunu.

I v běžeckých disciplínách se objeví velké atletické hvězdy. Slaninův memoriál v rámci Zlaté tretry, běh na 400 metrů, ozdobí kromě Lorraine Fentonové z Jamajky také mistryně světa z roku 2001 a bronzová z MS 2003 Amy Mbacke Thiamová ze Senegalu. Ve sprintu mužů na 200 metrů se diváci mohou těšit kromě již avizovaných Bolta, Gatlina, Crawfordaa Frederickse i na halového mistra světa z Budapešti Dominica Demeritta z Baham. V rámci memoriálu Emila Zátopka na 10 000 metrů se kromě již ohlášeného nejlepšího atleta světa Kenenisa Bekeleho z Etiopie představí také jeho krajan Gezahegne Gebremiam, z Keňanů pak například Charles Kamathi, mistr světa z roku 2001.
První stýpl roku čeká na Zlaté tretře Saida Saífa Šahína, střetne se s Keňany Kemboiem a Kipketerem.

Vstupenky na Zlatou tretru je možno získat v předprodeji, který bude zahájen 10. května od 9 do 15 hodin na sekretariátu SSK Vítkovice. Vstupenky si lze ale také objednat od 3. května na telefonu: 595956214 u p. Hečkové nebo Příchodské od 8 do 15 hodin nebo na emailové adrese: ssk.vitkovice@volny.cz či faxem: 595783259.

Karolína Farská

Vytisknout