přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. ledna 2006, 13:36

Na závodech méně, na internetu více

Jaroslav Bába nepůjde v halové sezoně tolik závodů, jako loni. Naopak čtenářům internetu poskytne nejnovější informace každý týden v "Bábovce".


Letos uvidí diváci nejlepšího čekého výškaře současnosti „v akci“ poprvé 18. ledna na Ostravské laťce. „Domluvili jsme se s trenérem, že vynecháme pondělní Beskydskou laťku a půjdu až v Ostravě a Hustopečích. Tři závody těsně za sebou jsou moc, neměl bych čas na trénink,“ zdůvodnil Bába svoji neúčast na prvním mítinku Moravské výškařské tour. „Začátek sezony nebude taková divočina, jako loni,“ varuje atlet před přílišným očekáváním. „Loni jsem si dal zkraje roku osobák, ale to jsem se soustředil na každý závod. Letos mám jiné priority. Bude mi stačit, když skočím limit na Moskvu, tedy 2.28 m. Nebudu za každou cenu zkoušet útočit na rekordy. Navíc si musím pořádně zvyknout na nové tretry.“

Zatímco na halových závodech neuvidíme Jardu Bábu skákat tolik co dříve, na internetu si s ním budeme moci dopisovat. „S manažerem a kamarádem Honzou Janků jsme připravili takové okénko, kam každý týden napíši, co jsem dělal a jak se mi vedlo,“ přiblížil situaci Jaroslav Bába. „Je tam možnost i zasílat dotazy a komentáře,“ připomněl jednadvacetiletý atlet největší výhodu internetové komunikace. V praxi to znamená každý týden čerstvé informace o sobě od nejlepšího českého výškaře současnosti. Rubrika se jmenuje Bábovka a na stránkách liberecké regionální televize Genus TV si čtenáři budou moci každé úterý přečíst nejžhavější zprávy. V první zprávě, která je na stránkách od úterý 10. 1., shrnuje výškař prožití vánočních svátků i netradiční golfový turnaj, kterého se zúčastnil.

David Klempíř

Vytisknout