Na závěr EYOF Burian druhý

Půlkař Miroslav Burian obsadil ve finském Tampere druhé místo a završil tak počet českých atletických medailí z Evropského olympijského festivalu mládeže na tři.

Miroslav Burian nestačil v takticky vedeném závodě pouze na Turka Halita Kilice a po výkonu 1:56.47 obsadil ve finále běhu na 800 m druhé místo. Na Kilice mu scházelo 68 setin, naopak k dobru před bronzovým Britem Atkinsonem měl český závodník 62 setin.

Druhou českou zástupkyní v posledním dnu soutěží byla oštěpařka Irena Šedivá. Ta obsadila ve finále sedmou příčku, když své náčiní poslala nejdále ve čtvrté sérii. tehdy jí změřili výkon 45.70 m. Vyhrála Estonka Liina Laasmaová v rekordu soutěže 53.66 m. Stejnou pozici jako Šedivá vybojovala o den dříve Helena Tomková, která ve finále stovky překážek zaběhla 13.87.

Výsledky závěrečného dne atletiky na EYOF zde.

Dohromady získal desetičlenný výběr českých atletů na EYOF tři medaile, spolu s dnešním Burianovým stříbrem to bylo zlato čtvrtkaře Martina Vinše a další stříbro diskaře Marka Bárty.