přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. dubna 2004, 16:28

Na vítkovickém stadionu se opět představí Marion Jonesová

Podruhé v kariéře americká sprinterka Marion Jonesová vystoupí před ostravským publikem při mítinku Zlatá tretra.

Před dvěma lety startovala ve Vítkovicích trojnásobná olympijská vítězka ze Sydney v závodě na 200 metrů, ve kterém časem 22.32 porazila svoji krajanku Kelli Whiteovou. Zlatá tretra tehdy ještě nebyla zařazena mezi mítinky IAAF Super Grand Prix, v této kategorii se ostravský podnik v roce 2004 uskuteční podruhé.

V úterý 8. června se Marion Jonesová objeví v dálkařském sektoru, po jejím boku bude startovat například nejlepší česká dálkařka Denisa Ščerbová. Osmadvacetiletá Američanka má v této letní sezoně za sebou start na dvoustovce ve Walnuttu, kde skončila průměrným časem 23.02 čtvrtá. Pro Jonesovou to bylo první vystoupení pod otevřeným nebem po červencovém porodu syna Tima.

Před americkou olympijskou kvalifikací se Jonesová v Evropě představí kromě Zlaté tretry už jen v Gatesheadu, kde se zúčastní rovněž závodu dálkařek. Které disciplíny partnerka světového rekordmana na 100 m Montgomeryho zvolí pro olympiádu v Aténách, je ještě otevřenou záležitostí. Před čtyřmi lety v Sydney získala zlato na 100 a 200 metrů a ve štafetě 4x400 m. 

Tomáš Klement

Vytisknout