přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. března 2004, 10:55

Na Valašskou laťku medailista z mistrovství světa

Ve Valašském Meziříčí se v sobotu 13. března uskuteční už 29. ročník výškařského mítinku Valašská laťka.


Foto: Josef Čech
Přesně týden po zisku bronzové medaile na halovém mistrovství světa se v tělocvičně Masarykovy ZŠ představí vítkovický závodník Jaroslav Bába, který bude hlavním magnetem atletického odpoledne. „Jarda se do Valašského Meziříčí moc těší, bude to příjemné zakončení úspěšné sezony. Nejede tam vydělávat, ale pobavit se,“ uvedl k sobotní účasti svého svěřence trenér Aleš Duda. Sektor při Valašské laťce Bábovi neumožní uplatnit jeho tradiční rozběh. „Nevejde se tam do oblouku, bude se rozbíhat jen z pěti kroků. Uvidíme, jaký z toho bude výkon. Jarda je každopádně odpočatý, uvolněný, při tréninku dokáže dát 220 i v teniskách,“ prozradil Duda.


Valašský mítink přivítá několik dalších závodníků širší domácí špičky. Z Jablonce přicestuje Jan Janků, čtvrtý muž letošních českých tabulek výkonem 2.20 m. O 4 centimetry méně dokázali v této sezoně překonat Dalibor Hon z Olomouce a zlínský Petr Žbel. „Myslím, že se můžeme těšit na kvalitní závod. Dobrá konkurence se sejde také v soutěži žen. Doufám, že přijede také Slovenka Lázničková,“ přeje si ředitel závodů Jan Kocián. Mezi ženami uvidí diváci nejlepší domácí juniorku Oldřišku Marešovou s osobním rekordem 1.86 m, která by měla o vítězství bojovat s vítkovickou Romanou Dubnovou, případně se slovenskou reprezentantkou Dianou Lázničkovou. Okruh favoritek ještě doplní Maďarka Bernadett Bódiová.

Blok výškařských závodů v rámci mítinku Valašská laťka odstartuje v sobotu už v 10 hodin dopoledne, kdy jsou na pořadu soutěže mladších žáků a mladších žákyň. Ženy a juniorky přijdou na řadu od 14 hodin a soutěž mužů a juniorů program uzavře od 16 hod. Ve hře bude útok na rekord mítinku, hlavně v kategorii mužů. Nejvýš v dosavadní historii výškařských závodů ve Valašském Meziříčí skočil v loňském roce Jaroslav Bába, který překonal 2.24 m. O rok dříve zdolala Barbora Laláková 1.90 m.   

Propozice k mítinku Valašská laťka 2004 naleznete zde.

Tomáš Klement

Vytisknout