přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Na pražské kluby čeká španělská Valencie

O tomto víkendu bude španělská Valencie hostit další ročník Poháru mistrů evropských zemí (PMEZ). Do bojů nejlepších evropských týmů zasáhnou pražské kluby Dukla a USK.

Mužský tým z pražské Dukly se loni umístil na 5. místě z osmi zúčastněných klubů. "Letos počítáme s umístěním okolo pátého až sedmého místa," říká Radomil Skoumal, vedoucí družstva. "Obávám se však spíše té horší varianty." Obhajobu loňského výsledku by podle svých slov považoval za úspěch. "Kvůli přípravě na Zlatou tretru jsme uvolnili některé atlety." Nasazení do jednotlivých disciplín již zveřejnil s poznámkou, že dílčí změny jsou možné.

Loni zvítězilo italské družstvo GA Fiamme Gialle. Jinak ovšem patří k favoritům Rusové z klubu "Luch Moskva", když v deseti uplynulých ročnících dokázali sedmkrát zvítězit. Dukla Praha pamatuje jediné vítězství - v roce 1981. V moderní historii atleti pražské Dukly obsadili nejlépe druhé místo (1998, 2002 a 2004).

Sestava Dukly Praha:

100 m - Knébl, 200 m - Wagner, 400 m - Bláha, 800 m - Bartůněk, 1500 m - Šnerberger, 3000 m - Tománek, 5000 m Kreisinger (hostování), 110 m př. - Svoboda, 400 m př. - Habásko (hostování), 3000 m př. - Zouhar (hostování), výška - T. Janků, tyč - Janáček, dálka - Wagner, trojskok - Vachata, koule - Žalský, kladivo - Melich, oštěp - Šimeček, 4x100 m - Knébl, Svoboda, Wagner, Patera, 4x400 m - Tesařík, Bláha, Vaněk, Habásko.


Ženský tým z pražského USK odlétá do Španělska v pátek. "Po finančních problémech nakonec přece jen letíme," sdělila Jana Šmidáková, vedoucí družstva žen. "Sice ne v nejsilnější, ale přesto v dobré formě." Sestava byla zveřejněna až po I. kole Česká spořitelna extraligy. "Některé ze závodnic ukázaly, že mají formu a tak se těšíme na dobré výkony," dodává Šmidáková.

Pro USK půjde o šestý start na PMEZ. Loni obsadily atletky univerzitního klubu sedmé místo, v roce 1997 skončily na svém nejlepším třetím místě. V soutěži žen jsou podobně jako v mužích favoritkami Rusky. Klub "Luch Moskva" nebyl poražen od roku 1997, tedy plných 9 let!

Sestava USK Praha:

100 m - Klapáčová, 200 m - Bažatová, 400m - Bartoníčková, 800 a 1500m - Lochmanová, 3000 a 5000 m - Kamínková, 100 m př. - Seidlová, 400 m př. - Bergrová, 3000 m př. - Lustigová, dálka - Komrsková, výška - Ščerbová, tyč - Ptáčníková, trojskok - Kašpárková, koule+disk - Hlaváčová, oštěp - Špotáková, kladivo - Vrbenská, 4x100 m - Trčková, Klapáčová, Bažatová, Seidlová, 4x400 m - Ostravská, Plesarová, Bergrová, Bartoníčková.  


Týmy pro rok 2006:

MUŽI
ČR                TJ Dukla Praha
Francie          CA Montreuil
Řecko            Panhellinios AC
Itálie             GA Fiamme Gialle
Portugalsko    Sporting Clube Portugal
Rusko            Club Luch Moscow
Slovensko      AK Spartak Dubnica
Španělsko      Puma Chapín Jerez

ŽENY
ČR                 USK Praha
Francie           CA Montreuil
Řecko             Panhellinios AC
Itálie               Fondiaria Sai Atletica
Portugalsko     Sporting Clube Portugal
Rusko             Club Luch Moscow
Španělsko       Valencia CA Terra I Mar
Turecko           Enka Spor Kulubu

David Klempíř

Vytisknout