přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. března 2011, 13:12

Na olympiádu v Londýně už jsou vstupenky

Přesně pět set dní zbývá do zahájení Her XXX. olympiády, které se uskuteční 27. 7. až 12. 8. 2012 v Londýně. Ode dneška už mohou fanoušci na celém světě kupovat vstupenky.

České republice bylo pro Londýn přiděleno 27 tisíc lístků, v Pekingu to před třemi lety bylo třetinové množství. Český olympijský výbor (ČOV) usiloval s ohledem na geografickou blízkost britské metropole o co nejvyšší kvótu a také se snažil získat lístky především na úspěšné domácí sporty, vedle tenisu a veslování také na atletiku.


zdroj: london2012.com

Na královnu sportů v čele s obhájkyní oštěpařského zlata z roku 2008 Barboru Špotákovou se bude moci díky lístkům přes ČOV podívat na šest tisíc diváků z ČR, více o těchto vstupenkách zde. „I když máme na hry v Londýně výrazně víc vstupenek než kdykoliv předtím, doporučujeme fanouškům, aby si svůj lístek pořídili včas, poptávka je obrovská,“ upozorňuje předseda ČOV Milan Jirásek.


zdroj: london2012.com

Čísla českých diváků při atletických soutěžích (6000), ale i na ostatních sportech (celkem oněch 27000) rozhodně nemusejí být konečná. Našinci, stejně jako kdokoli jiný, si mohou vstupenky rezervovat také přímo přes pořadatelskou stránku zde. Tento způsob se pochopitelně nabízí i pro ty, kteří se nevejdou do kvóty nabízené ČOV.

Český olympijský výbor nabízí lístky do Londýna buď samostatně (vstup na sportoviště) nebo i s dalšími službami (doprava, ubytování, služba delegáta, vstup do českého domu). Cenově začínají „zájezdy“ na necelých jedenácti tisících, samotné vstupenky lze sehnat od 20 až do symbolických 2012 liber. 

Michal Procházka

Vytisknout