přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Na Odložilově memoriálu možná zazpívá superstar

Před hlavním programem mítinku pořadatelé přichystali představení bývalých atletických olympijských vítězů a mistrů světa, diváci zřejmě uslyší i novou českou superstar Anetu Langerovou.

Organizátoři 11. ročníku Memoriálu Josefa Odložila začali jednat s novou českou superstar Anetou Langerovou o možnosti zazpívat při předprogramu mítinku. "Ještě to není stoprocentně potvrzené, ale o této možnosti intenzivně jednáme," uvedl na dnešní tiskové konferenci ředitel mítinku Miroslav Ševčík. Zároveň doplnil i další jména figurující na předběžné startovní listině mítinku IAAF Grand Prix II., který se uskuteční v pondělí 28. června na pražské Julisce. V ženské výšce se zřejmě představí halová mistryně světa z Budapešti Ruska Jelena Slesarenková, zajímavou podívanou pak slibuje výška a koule mužů. Američan Christian Cantwell, který již letos dvakrát překonal hranici 22 metrů, se prý chystá atakovat třiadvacetimetrovou hranici.

Do Prahy však nezavítají někteří ruští a ukrajinští atleti, kteří mají problémy s udělením víz do České republiky, chybět budou i Keňané kvůli národní olympijské kvalifikaci, která proběhne právě tento víkend. V tyčce bude chybět dříve avizovaný Guisseppe Gibilisco, ovšem stříbrný medailista s halového mistrovství světa v Budapešti Adam Ptáček by se chtěl pokusit atakovat hranici českého rekordu, tudíž organizátoři změnili zvyšování a z výšky 5.75 metru se laťka zvedne rovnou na 5.82.

Zajímavý bude také hlavní závod mítinku - běh na 1500 metrů. Ředitel závodů Miroslav Ševčík očekává čas kolem 3:35 minuty. Do závodu Memoriálu Josefa Odložila nastoupí vítěz z roku 2001 Jusif Baba z Maroka, dále Alžířan Abdelslam Kennouche, v úvahu přichází také start Španělů Reyese Estéveze a Andrease Diaze, popřípadě Portugalce Ruie Silvy.

Diváci se mohou těšit i na japonského kladiváře Kojiho Murofušiho, který vloni hodil právě na Memoriálu Josefa Odložila třetí nejlepší výkon historie.

Karolína Farská

Vytisknout