přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. července 2005, 18:23

Na mítinku Zlaté ligy v Oslu se představí i čtyři čeští atleti

Čtveřice českých atletů se dnes představí na mítinku Zlaté ligy v Oslu, který bude poslední velkou prověrkou před mistrovstvím světa v Helsinkách.

Důležitou zkouškou bude třetí díl prestižního seriálu především pro Jana
Železného. Oštěpařský světový rekordman by se měl po závodě definitivně rozhodnout, zda na šampionát do Helsinek pojde.
Ve výškařském sektoru nastoupí Jaroslav Bába a Svatoslav Ton, které čeká tradiční zápolení s olympijským vítězem Stefanem Holmem, mistrem světa Jacquesem Freitagem a vítězem předchozího mítinku z Říma Andrejem Sokolovským. V trojskoku se představí Šárka Kašpárková.

Železný zatím letos kvůli zdravotním potížím startoval jen v Soluni, kde před necelými dvěma týdny splnil limit výkonem 83,43 metru. "Jsem připravený vyzkoušet si formu, vím, že tam budou nejlepší v letošních tabulkách. Ale já se s nimi rád utkám, nemám co ztratit," řekl trojnásobný olympijský vítěz. O svém startu na MS se chce rozhodnout na začátku příštího týdne.

Na mítinku Bislett se na zrekonstruovaném a vyprodaném stadionu budou o udržení naděje na milionový jackpot pokoušet tři atletky. Oba dosavadní závody Zlaté ligy vyhrály francouzská sprinterka Christine Arronová, americká překážkářka Lashinda Demusová a v trojskoku Taťjana Lebeděvová z Ruska. Zlatá liga pak bude pokračovat zbývajícími třemi závody až po mistrovství světa.

                                                                                                      ČTK