přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Na ME vrchařů odjel zkušený tým

Dnes ráno se do dějiště evropského šampionátu v běhu do vrchu do Heiligenblutu vydalo osm českých reprezentantů.

Obhajovat prvenství bude v rakouských Alpách Anna Pichrtová, která si loni v Korbielowu počínala suverénně a pomohla i družstvu ke slušnému šestému místu. Dvaatřicetiletá běžkyně se zasloužila také o první výrazný úspěch českých barev v historii šampionátu, když před třemi lety na Madeiře skončila třetí v individuálním závodě a reprezentační družstvo dovedla ke stříbrným medailím.

Na titulu vicemistryň starého kontinentu se podílela také Pavla Matyášová, která nechybí v nominaci pro ME v Heiligenblutu. Pod Grossglockner dnes odcestovala také zkušená Irena Šádková, desátá z mistrovství Evropy 2003 v Trentu. Nejmladší členkou (23 let) celku žen je úřadující mistryně republiky Pavla Havlová.

V kategorii mužů nastoupí v dresu národního týmu čerství mistři ČR na dráze Pavel Faschingbauer a Jan Bláha. Faschingbauer zvítězil o víkendu v Kladně v závodě na 10 000 metrů, Bláha kraloval na poloviční trati a na "desítce" získal stříbro. Českobudějovický vytrvalec se v této sezoně už radoval z titulu domácího šampiona v půlmaratonu a maratonu. 

Zkušenosti ze tří olympiád a řady šampionátů v krosu má další český reprezentant Róbert Štefko. Hlavní oporou družstva by měl být Robert Krupička, jedna z nejvýraznějších postav ME v běhu do vrchu posledních let. Orlickoústecký borec na loňském šampionátu obsadil čtvrtou pozici, z ME 2003 si přivezl bronz. 

Hodnocení mistrovství Evropy 2004 v Korbielowu dopadlo pro českou reprezentaci nanejvýš lichotivě. Zásluhou zlata Pichrtové se v pořadí podle počtu medailí český tým zařadil na druhou příčku za suverénní Itálii. Čtvrté místo přidal Krupička a družstvo mužů, celek žen skončil šestý.

Závody obou kategorií v Heiligenblutu jsou na pořadu v neděli 10. července. Ženy vyběhnou na trať o délce 10.060 m ráno v 8.30 hodin, muži na 12.950 m startují v 10 hodin.    

Nominace ČR:
MUŽI
Jan Bláha (1971)
Robert Krupička (1978)
Pavel Faschingbauer (1973)
Robert Štefko (1968)

ŽENY
Pavla Havlová (1982)
Irena Šádková (1969)
Pavla Matyášová (1980)
Anna Pichrtová (1973)

Oficiální internetové stránky ME naleznete zde.       

Tomáš Klement

Vytisknout