Na M ČR žactva nejúspěšnější Roman Trčala a Markéta Mikešová

středa 23. listopadu 2011
Přestože oproti loňskému roku nepadl letos na M ČR žáků ani jeden rekord, k vidění bylo mnoho kvalitních výkonů.

Tři nejcennější kovy získal o víkendu zlínský vrhač Roman Trčala. Zvítězil v kouli, disku i kladivu. Dvě zlaté medaile pro sebe vybojoval českobudějovický sprinter Martin Říčař. Vyhrál šedesátku za 7.14 a poté i běh na 150 metrů za 16.66. „Martin mohl bojovat o zlato i v dálce a v běhu na 300 metrů, ale vzhledem k časovému pořadu jsme se rozhodli pouze pro nejkratší sprinty," řekl jeho trenér Pavel Váňa. Kvalitním časem 13.47 na 100 m překážek si o účast v reprezentaci řekl Petr Peňáz z TJ Sokol Kolín. V tyči stojí za zmínku rovné čtyři metry Jaroslava Chlebíka z AC Čejkovice.

Tři zlaté medaile v dívčí kategorii získala Markéta Mikešová z TJ Vodní stavby Tábor. Vyhrála na 100 i 200 metrů překážek, stejně jako v dálce. Dvojnásobnou mistryní ČR je od víkendu Tereza Pokorná ze Cvikova, která nenašla přemožitelku v hodu diskem (32.56 m) a ve vrhu tříkilovou koulí (13.79 m).

Ceny za nejlepší výkony mistrovství obdrželi Pavel Maslák za 36.23 v běhu na 300 metrů a Pavla Kozelková za skok o tyči, kdy se pokoušela o nový český žákovský rekord 3.51 metru.

Domácího šampionátu žactva se zúčastnilo přes 400 mladých atletů z více než stovky atletických oddílů. Mistrovství ČR posloužilo zároveň jako nominace na blížící se mezistátní trojutkání ČR "A" - ČR "B" - Slovensko.