přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Na Kladně se uzavře nominace pro MS sedmnáctiletých!

Mistrovství České republiky juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek bude poslední možností pro více než stovku závodníků v kategorii dorostu...

Mistrovství České republiky juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek bude poslední možností pro více než stovku závodníků v kategorii dorostu, aby zlepšila své letošní výkony a zajistila si možnost startu na MS sedmnáctiletých v Ostravě.

Dvoudenní klání, v němž uvidí diváci více než 1000 startů (!), se letos uskuteční na stadionu Sletiště v Kladně již tento víkend, tj. 23. a 24. června. Loni překonali mladí atleti na domácím šampionátu hned osm rekordů mistrovství, letos se také díky blížícímu se světovému šampionátu sedmnáctiletých očekávají skvělé výkony.

Dorostenci
Již nyní figuruje v seznamu "limitářů" pro Ostravu více než stovka jmen. Podle kritérií ale mohou startovat v každé disciplíně jen dva závodníci s nejlepším výkonem. Přitom například jen dorostenců-sprinterů splnilo limit 22 borců a další po tom určitě touží. Rozhodne tedy domácí šampionát v Kladně, kde se všichni mladí budou muset vydat z posledních sil. To samozřejmě pouze nahrává atletice jako sportu, k vidění budou jistě mnohé výborné výkony, včetně výkonů roku. Trenérská rada uzavírá nominaci na MS "17" v pondělí 25. června.

Junioři
Uzávěrka nominace pro mistrovství Evropy juniorů je až 8. července a na soupisce šéftrenéra Václava Fišera je zatím 17 jmen. Do Kladna se ale chystá na 500 juniorů a juniorek včetně čtrnácti, kteří již mají svůj reprezentační start na MEJ v Hengelu jistý. Plno dalších se bude o splnění kritérií pokoušet, jako například Petr Vaněk na hladké čtvrtce. Letos má zaběhnuto 47.53 sekund a od Hengela ho dělí pouhé tři setiny. Z těch, kteří již splněno mají, jmenujme třeba národní juniorskou rekordmanku Kateřinu Šafránkovou. Ta letos v kladivu vylepšila svůj vlastní rekord o více než metr na 63.58 metrů. Některé dílčí disciplíny absolvuje v Kladně také vícebojařka Eliška Klučinová a desetibojaři Adam Nejedlý a Tomáš Nešvera.

Program začíná v sobotu 23. června předsunutou soutěží juniorských kladivářek v 9.15 hodin a diváci se mohou atletikou bavit až do večerních hodin. V neděli začínají soutěže v 9.30, dvoudenní zápolení atletických nadějí zakončí v 15.10 divácky atraktivní štafety.

David Klempíř

Vytisknout