přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

30. listopadu 2006, 10:35

Na Kanárské ostrovy dnes odcestovala první skupina atletů

Zimního soustředění na Lanzarotte se opět po roce zúčastní téměř kompletní česká atletická špička.

První část závodníků se na ostrov Lanzarotte vydává dnes. Do tradičního "českého" střediska La Santa odletěly dvě skupiny atletů. Pro trenéra Boleslava Pateru není návštěva La Santy žádnou novinkou: "Už ani nepočítám, kolikrát jsem tu byl. Možná čtrnáctkrát? Pro atlety je tu téměř všechno. Říkají tomu sport center number one of the world a já s tím souhlasím. Tento areál snad nemá ve světě obdoby. Máme tu vše, včetně odpaliště na golf, což je dobré na koncentraci. K definitivní a úplné spokojenosti nám tu chybí jen ta lezecká stěna..."

Právě na lezecké stěně trávili poslední den před odletem svěřenci Boleslava Patery. Na Lanzarotte s ním zamíří Kateřina Baďurová, Michal Balner, Štěpán Janáček, Adam Ptáček, Jiřina Ptáčníková, Pavla Rybová a další. "Poprvé s námi jede Jan Kudlička," říká Patera. "Domluvili jsme se tak s jeho trenérem." V La Santě čeká na Kudličku speciální technické cvičení. "Jinak budeme s atlety klást důraz na všechno," doplňuje Patera. "Skákat budeme zatím velmi málo. Na děvčata čeká tempová vytrvalost, na kluky spíše posilovna a nácvik rychlosti."

Z pražské Ruzyně odletěla letem v 10:15 také skupina Aleše Dudy, tedy výškař Jaroslav Bába, dálkařka Denisa Ščerbová a vícebojařky Nikol Ogrodniková a Lenka Ručková. "Budeme nabírat kondiční formu," říká Aleš Duda, který do La Santy zamířil po dvou letech. "Zkusíme samozřejmě i skákání, ale zatím jen intervalové. Potřebujeme teplo a zaměříme se především na kondičku." Vícebojařský trénink bude čekat na Denisu Ščerbovou až po návratu do republiky. "V hale chce Denisa jít víceboj, tak se na to budeme muset soustředit. Jarda Bába začne po návratu cvičit techniku a rozběhy."

Za týden doplní české atlety na Lanzarotte další závodníci a trenéři. Stříbrní medailisté z evropského šampionátu Barbora Špotáková a Tomáš Janků. Dále Barbora Laláková, Věra Cechlová Pospíšilová, tréninková skupina Ludvíka Svobody a další.

Na Grand Canaria zamíří druhého prosince tréninková skupina Dalibora Kupky. "Bude to druhé tréninkové období, zaměřené na objem," říká Dalibor Kupka. "Nácvik techniky bude čekat na Romana Šebrleho až během lednového soustředění v JAR. Chceme se zaměřit na všechny disciplíny sedmiboje a vyladit formu na termín halovém mistrovství Evropy." Kromě Šebrleho budou s trenérem Kupkou na Grand Canaria také Jaroslav Růža, Karel Bláha a Štěpán Tesařík.

David Klempíř

Vytisknout