přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Na Kanárské ostrovy dnes odcestovala další skupina českých atletů

Už tak početnou základnu českých atletů na Kanárských ostrovech dnes doplnily více než dvě desítky reprezentantů.

První část závodníků se na ostrov Lanzarotte vydala přesně před týdnem, ve středisku La Santa se připravují například mistři světa Tomáš Dvořák a Šárka Kašpárková, tyčkaři Adam Ptáček a Kateřina Baďurová nebo skokani do výšky bratři Janků.

Od začátku soustředění atletům přeje letní, slunečné počasí, ale jako obvykle na Kanárských ostrovech fouká poněkud silnější vítr. Všichni členové výpravy jsou zdravotně v pořádku, v celém středisku tvoří Češi nejpočetnější skupinu. Asi největší atletickou osobností mimo český tábor na Lanzarotte je litevský diskař Virgilijus Alekna, dvojnásobný olympijský vítěz a světový šampion.     

Se svou tréninkovou skupinou dnes odpoledne odcestoval Aleš Duda, v jehož doprovodu nechybí bronzový výškař OH v Aténách Jaroslav Bába ani juniorská mistryně světa v dálce Denisa Ščerbová.

Boleslav Patera se připojí ke své skupině ve složení Kateřina Baďurová, Adam Ptáček, Petr Špaček. Od dnešního dne se v La Santě budou připravovat i jeho další svěřenci, Pavla Hamáčková, Štěpán Janáček, Michal Balner a Aleš Hončl.

K reprezentační výškařce Barboře Lalákové přibudou její kolegyně Iva Straková a Oldřiška Marešová. Dnešní odlet atletů z ruzyňského letiště byl z technických důvodů o hodinu zpožděn.

Tomáš Klement

Vytisknout