přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. března 2004, 17:07

Na halovém mistrovství světa proběhl úvodní slavnostní ceremoniál

Slavnostní zahájení 10. mistrovství světa v hale proběhlo v budapešťské Sportaréně v pátek odpoledne po bloku rozběhů a kvalifikací.

Ceremoniál uvedly lidové tance v podání souboru Herfli Davidson band a poté přišlo na řadu představení všech zúčastněných zemí. Atletickou plochu postupně zaplnilo na 148 vlajek nad hlavami pobíhajících dětí. Následně zazněla maďarská státní hymna a slavnostní řeči pronesli postupně předseda maďarské atletické federace Gusztáv Rábold, prezident Mezinárodní atletické asociace Lamine Diack a maďarský ministr školství Ferenc Gyurscány. V průběhu dalšího tanečního vystoupení začali na plochu přicházet účastníci výšky mužů a tyče žen, tedy disciplín zvlášť atraktivních pro české barvy.

Okolo šestnácté hodiny, tedy krátce před zahájením zmíněných kvalifikačních bojů, se na tribuně Sportarény dalo napočítat sedm českých vlajek, větším množstvím se žádná atletická krajina pochlubit nemohla. Vedle zájezdu, ve kterém přicestovali finalisté CORNY Středoškolského atletického poháru z Jirkova, přijeli české atlety do Budapešti podpořit zástupci vítkovické atletiky. Na zábradlí nad výškařským sektorem rozprostřeli národní vlajku a na podporu vítkovického výškaře Jaroslava Báby i oddílovou vlajku. Kvalifikace výškařů začíná v 16:20 hodin, ve startovní listině figuruje 17 jmen. Kvalifikační limit pro jistý postup do finále má hodnotu 2.30 m. V kvalifikaci tyčkařek se od 16:30 hodin představí Kateřina Baďurová, limit je nasazen na 4.45 m.

Tomáš Klement

Vytisknout