přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. září 2006, 17:48

Na finále míří pětice Čechů

Atletická elita si o víkendu dá dostaveníčko ve Stuttgartu. Divokou kartu dostal stříbrný z evropského šampionátu Tomáš Janků.

Boj o možnost zúčastnit se Světového atletického finále skončil. Narozdíl od minulého roku, kdy se do něj atleti kvalifikovali na základě umístění v žebříčku IAAF, letos sbírali body na mítincích zařazených do IAAF World Athletics Tour. A jak to dopadlo? Z českého pohledu prošli stanoveným sítem čtyři závodníci: výškař Svatoslav Ton, oštěpaři Jan Železný a Barbora Špotáková a diskařka Věra Cechlová Pospíšilová.

Doplní je další z výškařů Tomáš Janků. IAAF totiž vyhověla žádosti Českého atletického svazu o udělení divoké karty našemu stříbrnému medailistovi z Göteborgu. "Paráda. Těším se, je to další z vrcholů letošní sezony," zareagoval Janků krátce poté, co se dozvěděl o udělení divoké karty. "Nechci moc mluvit o případných nadějích, abych něco nezakřikl. Ale doufám, že mi zbylo trochu formy z Göteborgu a poperu se s každým pokusem!" K soupeřům budou ve Stuttgartu patřit například Stefan Holm, Linus Thörnblad, Andrej Silnov, Ivan Uchov, Jaroslav Rybakov, Jesse Williams a náš Svatoslav Ton.

Světové atletické finále bude až do roku 2008 hostit Německo, v předcházejících třech letech se konalo v Monaku.

David Klempíř

Vytisknout