přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Na druhou skupinu se dívat nebudu

Kateřina Baďurová předvedla v první kvalifikační skupině výkon 440 cm a napjatě očekává, zda to bude stačit na finále.

Česká rekordmanka ve skoku o tyči vstoupila do soutěže na výšce 425 cm. Tuto hranici pokořila napoprvé, stejně jako následných 4.40 m. O deset centimetrů více pak již třikrát shodila. "Hodně mě to mrzí," řekla Baďurová českým novinářům a bylo na ní vidět, jak moc je zklamaná. "Cítila jsem se dobře. Na 450 cm jsem si musela vzít nejtvrdší tyč, na které jsem zatím skákala."

Zatímco přítel Katky Baďurové výškař Tomáš Janků si zajistil postup do finále postupovou výšku 2.30 metru, Katka bude muset čekat na výsledky druhé kvalifikační skupiny, ve které se mj. představí i Pavla Rybová. "Můj trenér doufá, že 440 cm bude na postup stačit, ale já ne. Poslal mě na hotel, abych neviděla holky ze druhé skupiny."

Přímý postup do finále si dnes ve skupině A zajistily Světlana Feofanovová a Julija Golubchiková. Obě Rusky skočily 455 cm, potřebných pro postup. Před naší rekordmankou jsou další dvě závodnice, které uspěly na 450 cm. "Při mém štěstí skončím devátá, tedy těsně za postupem," uzavřela hořce Baďurová.

David Klempíř

Vytisknout