přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. srpna 2011, 15:09

Na dotazy se těší Pavel Maslák

Člen stříbrné sprinterské štafety z ME juniorů se v červenci v konkurenci „22letých“ prosadil v Ostravě k individuálnímu bronzu na dvoustovce. Před odletem na své první seniorské MS bude k dispozici i pro vaše dotazy.

Sprinter Pavel Maslák na sebe upozorňuje od chvíle, kdy vstoupil v žákovském věku na atletickou dráhu. Mezi dorostem a juniory nasbíral odchovanec havířovské atletiky a tehdejší svěřenec trenéra Daniela Gwóźdźe celkem šest českých rekordů, spolu s kolegy se pak může pochlubit nejlepšími časy historie na 4x100 metrů v obou kategoriích.

Od roku 2007 nechyběl Maslák na žádné vrcholné mládežnické akci, vystřídal při nich všechny hladké sprinty od stovky do čtvrtky, a také obě štafety. A právě spolu s Říčařem, Šťastným a Zichem dosáhl svého dosavadního největšího úspěchu, když předloni na mistrovství Evropy juniorů v Novém Sadu vybojovali v národním rekordu 39.57 stříbrnou medaili. Na stejném šampionátu se také blýskl pátým místem na dvoustovce, před rokem si v Monctonu zopakoval finálovou účast ve světové konkurenci a skončil sedmý.

Letos se Pavel, přezdívaný „Máslo“, – už jako člen skupiny Dalibora Kupky – posunul mezi dospělé a v hale se hned dokázal na čtvrtce kvalifikovat na mistrovství Evropy do Paříže. Pod otevřeným nebem ale dává nadále přednost dvoustovce, na níž reprezentoval i při „domácím“ šampionátu „dvaadvacítek“. V Ostravě bez potíží prošel dvěma koly do finále, v němž si nakonec zasloužil bronz. Oslavu medaile musel odložit až po štafetě, kde s mírně obměněnou sestavou z MEJ vybojovali ještě páté místo v rekordu ČR "22" 39.41. „Oslava se docela vydařila, ale musím říct, že jsem toho únavou moc nevydržel,“ přiznal.


Po zisku bronzu na ME v Ostravě, foto: P. Lebeda,
ostrava2011.com

Už dva dny od posledního startu však pokračoval v přípravě. „V úterý jsem šel jen klus a nějaké rovinky, ale ještě v týdnu jsem začal naplno trénovat,“ uvedl Maslák, který pak na táborské Velké ceně usiloval o kvalifikaci i na mistrovství světa. To se mu sice nepodařilo, 20letý atlet nakonec odcestuje do Tegu díky divoké kartě od svazu - na ME zůstal v protivětru dvakrát těsně od limitu ČAS. „Už v rozběhu bude třeba běžet naplno. A budu doufat, aby to stačilo na semifinále,“ uvědomuje si Maslák fakt, že si nebude moci dovolit na trati vypouštět jako při ME v Ostravě.

Aktuálně se Pavel Maslák na svou druhou vrcholnou akci mezi dospělými připravuje v Harrachově, příští týden se pak přesouvá do Nymburka. Do Koreje odlétá s první skupinou 16. 8., rozběh dvoustovky jej čeká v pátek 2. 9. Předtím však bude k dispozici pro vaše dotazy, pokud je pošlete do úterý 9. srpna na mprochazka@atletika.cz, nejpozději během dopoledne. „Rozhovor měsíce“ následně uveřejníme v příslušné rubrice a upozorníme vás na něj také v Aktualitách.

Michal Procházka

Vytisknout