přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. července 2011, 16:28

Na dotazy se těší Kateřina Cachová

Už třetí medaili z vrcholných mládežnických akcí získala o víkendu stříbrná sedmibojařka na ME do 23 let. Ptát se jí můžete v našem pravidelném rozhovoru i vy.

Kateřina Cachová se objevila na mezinárodní scéně už jako dorostenka, byť světový šampionát v roce 2007 hostila její domovská Ostrava. Svěřenkyni Michala Buzka provázela už tehdy při zisku zlaté medaile zranění a v dalším rozletu ji značně omezovala. Kupříkladu na juniorské MS do Bydhoště o rok později ani neodcestovala, přestože se na něj nominovala.


První úspěch v Ostravě... foto: J. Kucharčík

Předloni se však Cachová dokázala vrátit a v horku srbského Nového Sadu se v dramatickém závěru soutěže na ME juniorů radovala ze stříbra. V minulé sezoně vkročila úspěšně mezi dospělé, když se kvalifikovala na mistrovství Evropy. V Barceloně se 17. místem neztratila, navíc o chlup vylepšila svůj osobní rekord na 5911 bodů.

Letos si po dvou výsledcích nedaleko součtu z ME schovala Cachová výrazný posun svých možností na tu nejlepší možnou chvíli, na evropský šampionát dvaadvacetiletých. Na domáckém vítkovickém stadionu složila o 212 b více než dosud a díky skóre 6123 si zasloužila nejen další stříbro do sbírky, ale zařadila se i na třetí místo historických tabulek ČR. Před ní jsou v tabulkách už pouze spoludržitelky rekordu 6268 Zuzana Lajbnerová a Eliška Klučinová, jíž patří i nejlepší výkon kategorie 20 až 22 let.


... a doma v Ostravě podruhé - foto: P. Lebeda,
ostrava2011.com

Své otázky na Kateřinu Cachovou, kterou čeká letos ještě univerziáda a mistrovství světa, posílejte do pondělního rána (9 hodin) 25. července, jako obvykle na adresu mprochazka@atletika.cz. „Rozhovor měsíce“ zveřejníme v příslušné rubrice (levé menu) a upozorníme vás na něj v Aktualitách.

Michal Procházka

Vytisknout